Zavrieť

Porady

Ako mám správne vystavovať faktúru za "sety"

Predávam cez internet tovar ktorý sa skladá z viacerých súčastí, druhov tovaru. (Napríklad Set šálok, lyžičiek a tanierikov a každá súčasť sa dá kúpiť aj samostatne a má iného dodávateľa) a e-shop mi automaticky vystaví faktúru pod jedným názvom (celého kompletu - Set šálky). Je to tak správne alebo mám každú objednávku fakturovať do detailov, položku po položke?
Ďakujem
ivka70 Mas to na sklade ako set alebo po polozkach?
Mas to v ponuke e_shopu ako set alebo po polozkach?
OK moze byt oboje, zavisi ako odpisujes zo skladu a uctujes....
MatoB V e-shope mám oba prípady čiže aj celý set aj položky samostatne. V sklade (aj reálne aj účtovne) len po položke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Označenie tovaru na doklade by malo byť nezameniteľné, malo by jednoznačne vystihovať predaný tovar. Je možné, že v súčasnosti predávate viac rôznych setov šálok, alebo v budúcnosti sa bude obsah setu meniť.

    Je to aj vo vašom záujme, keď raz príde zákazník s faktúrou tovar reklamovať, aby ste z faktúry vedeli, čo si skutočne kúpil a nedoniesol niečo iné.
    MatoB Ide o to, že po vykonaní objednávky a mojom potvrdení e-shop automaticky vystavuje FA "Jedálenský set...." a nie po položke.
    Od dodávateľov dostávam FA len po položke:
    1, Hlboké taniere
    2, Plytké taniere
    3, Šalátová misa
    4, Šálky
    Čiže žiadny set mi neúčtujú, ten set vytvorím a zabalím už ja manuálne.
    A z toho účtovného hľadiska neviem či je to tak správne, či by som to nemal účtovať aj ja tak, lenže to je potom super pracná robota, to budem 3/4 dňa len vystavovať faktúru
    ivka70 Mozes uctovat set, ale aj kvoli odpisu zo skladu by si mal mat v e-shope rozpisane, co ten fakturovany set obsahuje a to odpisat zo skladu pri fakturacii.
    Inak budes mat o chvilu chaos zbtoho, co mas na sklade a aj inventura bude problem.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zakaznik dostane uctenku s nazvom ako kupil, ty ak predavas sety, tak si sety urob aj v sklade, ak ti tvoj softver neumoznuje tvorbu makrokariet, tak si zaloz dalsi sklad sety - tam si preved tovar zo skladu jednotlivych kusov

    Ako mám správne vystavovať faktúru za "sety"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.