Zavrieť

Porady

Stravne pri odchode na matersku dovolenku

V juli som odpracovala 15 dni a 7 dni mala dovolenku, v auguste mi bolo na Ticket kartu pripocitana hodnota 15 listkov.
V auguste som odpracovala 7 dni a odisla na matersku dovolenku, cize som neodpracovala zvysnych 14 dni ani nemala narok na stravne.
V septembri mi neboli pripisane ziadne stravne listky, nedostala som nic, ale bolo mi vo vyplatnej paske odpocitanych 2x stravne - 1x hodnota za v juli vydanych 15 listkov a potom hodnota pri odchode za tie neodpracovane dni.

Dala som si to vysvetlit u zamestnavatela, ale nerozumiem tomu....ako mozem za 7 odpracovanych dni nedostat nic a zamestnavatelovi zaplatim aj to na co som narok nemala a co som nedostala....vie mi to niekto prosim zrozumitelne po lopate vysvetlit?

toto mi odpisali:
stravné je počítané na mesiac vopred, (výpočet: počet dní na aktuálny mesiac – počet dní neprítomnosti z predchádzajúceho mesiaca)
to znamená že začiatkom augusta ste dostali stravné na august
stravné na august bolo vypočítané: 21 prac. dní v auguste – 8 dní dovolenky z júla = 13 strav. listkov
za týchto 13 stravných lístkov Vám bola zapracovaná zrážka za stravné v augustovej mzde (stravné)

za augustovu neprítomnosť 14 prac. dní (MD) ste nemali nárok na stravné, preto Vám bola do augustovej mzdy zapracovaná zrážka stravné leaver za 14 strav. lístkov (14 * 3,02 príspevok zamestnávatela za 1 listok = 42,28 Eur)
ivka70 Comu konkretne nerozumies?
Dostala si viac na kartu, ako ti vznikol narok, tak ti po v poslednej vyplate pred MD zuctovali.
Predstav si to ako zalohu na novy mesiac, z ktorej sa vzdy odpocitalo, na co ti v predchadzajuvom mesiaci narok nevznikol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na takto neúplne zadanú otázku je ťažko zodpovedať. Napíš počet vydaných SL na 7.mes, dni bez nároku,( 7 alebo 8?) potom vydaných na 8. mes.
    Mirka1983 7 mesiac - 21 vydanych listkov, dni bez naroku (dovolenka) 8 dni
    8 mesiac - 13 vydanych listkov, dni bez naroku (materska dovolenka) 14 dni

    Nejak som sa upratala, pomohlo ak si to takto zratam, kolko mal byt narok a kolko som dostala za oba mesiace ale stale nieco zle pocitam. Ak mi bolo za 7+8 mesiac vydanych 34 listkov ale narok som mala len 22 dni (odrobeny jul 15 dni a odrobeny august 7 dni) - rozdiel je navyse vydanych 12 listkov. Preco mi bolo strhnutych 14 listkov?
    veronikasad Citaj pozorne co ti napísali z firmy. V auguste ti vydali SL podla počtu pracovných dni v auguste (kratene o dni dovolenky z júla). Keďže tvoja MD v auguste trvala 14 prac.dni, za toto obdobie ti nárok na príspevok nevznikol a zamestnávateľ ti príspevok strhol. Pocty ti nesedia zrejme preto, ze aj v juni si mala dva dni bez naroku, ktore ti odpočítaní v juli...

    Stravne pri odchode na matersku dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.