Zavrieť

Porady

Ukoncenie SS a pridavky

Syn ukoncil strednu skolu maturitou a v polovici augusta nastupil do prace. Na VS pojde pravdepodobne az o rok (ak).

Otazka je, ci musim (a komu) oznamit, ze uz nie je student, kedze je september a prisli nam pridavky na dieta. Ked uz nie je student, tak predsa uz nema na ne narok.

Zamestnavatel predsa plati odvody do ZP aj SP, takze tam musia mat info o tom, ze je zamestnany.

Poradte prosim, co teraz, komu a co oznamit a vratit pridavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    info si už aj dostal https://www.porada.sk/322125-ukoncen...ml#post3148125
    Aj keď už začína burčiaková sezóna - neviem, čo chceš vracať . Je - resp bol študentom do 31.8.
    kuk § 11 odst 3 zákona o príd na dieťa
    Naposledy upravil Katy a R : 14.09.20 at 08:21
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan ano, tam som riesil, ze ak by siel na Urad prace. Lenze od 15.augusta je riadne zamestnany. Aj vtedy sa povazuje za studenta do 31.8 ? Cize teraz prisli este pridavky spatne za august? A netreba teda oznamit na UPSVAR ze uz ukoncil studium a nestuduje dalej? Niekde som cital, ze treba oznamit a poslat maturitne vysvedcenie. Aby neposielali pridavky aj dalsi mesiac.
    Katy a R srandista! - žeby si sa skúsil tam opýtať, kde si to čítal ?
    ešte doplním, že keby náhodou nejakým nedopatrením ti UPSVaR niečo vyplatil navyše - určite sa ozvú a dajú ti potrebné inštrukcie takže klídek ☺
    Wotan neviem to uz najst... uz som zacal stresovat takze vsade inde som nasiel, ze zamestnavatel oznamuje a pre nas nevznika oznamovacia povinnost v tomto pripade. Teda dufam, ze je to naozaj tak. Pretoze ako citam ten "par.14 - 1 b) do ôsmich dní platiteľovi písomne oznámiť zmeny v rozhodujúcich skutočnostiach, ktoré majú vplyv na nárok na prídavok a na jeho výplatu, alebo podať o týchto zmenách elektronickými prostriedkami do ôsmich dní oznámenie podpísané zaručeným elektronickým podpisom." A toto je zmena v rozhodujucej skutocnosti, ktora ma vplyv na narok na pridavok... Ale v tomto pripade to spravi zrejme zamestnavatel.
    Wotan Katy a R - dakujem
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    PnD sa vyplaca mesiac pozadu, v septembri si dostal za mesiac august.
    Ukoncenie studia je dobré oznámiť na zdravotnu poistovnu, aj keď udaje by si mala ZP zistiť zo systému...

    Ukoncenie SS a pridavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.