Zavrieť

Porady

Môžem byť evidovaná na UPSVAR popri Riadnej starostlivosti o dieťa nad 6r s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom?

Som doma so synom s viacerými vrodenými dg, opatrovateľský nepoberám. Po ukončení predĺženej rodičovskej do 6r som prešla do spomínanej riadnej starostlivosti nad 6r (malo by mi cez SP plynúť dôchodkové poistenie?). Na UPSVAR som tiež kvôli odvodom, inak nepoberám fyzicky nič. Teraz plánujem nastúpiť na 2r pomaturitné štúdium, ktoré sa uskutočňuje 1 popoludnie v týždni - vylučuje sa to s mojou evidenciou na UPSVAR/SP? Ďakujem.
Mila123 prečo opatrovateľský príspevok nepoberáte? evidenicia na UP sa vylučuje ak je uchádzač o zamestnanie študentom denného štúdia (denné - kombinované a pod.) večerné či externé štúdium je možné, ale ospravedlňovať sa z dôvodu návštevy školy je neprípustné.....a keď je niekto v evidencii uchádzačov o zamestnanie má platené iba ZP, žiadne sociálne poistenie štít uchádzačom neplatí........opatrovateľkám áno, platí aj dôchodkové
LibbyEmily Syn je na celoživotnej liečbe (hormóny štítnej žľazy, rastový hormón), zdanlivo mu nie je "nič", ale chodíme každé 3 mesiace na kontroly, po lieky a injekcie. Posúva sa krásnym tempom, práve preto, že sa mu venujem, mám ho dokonca aj v individuálnom vzdelávaní. V SP som podpisovala nejaký registračný list FO na dieťa do 18r, tak odtiaľ myslím, že mi plynie dôchodkové? Na štúdium som sa prihlásila externé - vyplynula z neho nejaká kombinovaná forma, pochopila som, že denná s individuálnym štúdijným plánom s výučbou v 1 deň...(ktorá sa teda nezlučuje už s evidenciou na UPSVAR, tvrdia - pritom som doma so synom...?) a teda, teraz neviem, či zanechať štúdium, či skončiť evidenciu na UPSVAR...a čo ten registračný list v SP (riadna starostlivosť sa s tým štúdiom tiež vylučuje?). Veľmi vám ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  základná otázka je - že prečo vlastne chceš byť v evidencii UPSVaR?? - lebo máš dosť problémov doma, ešte chceš aj študovať .... zamestnane si zrejme ani nehľadáš?
  V SP máš pdôchodkové poistenie poriešené - §15 odst 1d. Neviem naisto, či by aj ZP bolo z tohto dôvodu (mal by byť platiteľ štát)? - Ale toto si treba upresniť (možno niekto doplní ) - prípadne zadaj otázku na ZP, ak si to ešte neriešila.
  Keďže dieťa už má 6 rokov- skús riešiť nejaké kompenzácie na UPSVaR - kuk zák 447/2008.
  Naposledy upravil Katy a R : 16.09.20 at 07:54
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  LibbyEmily Ďakujem! evidovaná - práve kvôli zdravotke (môže plynúť aj priamo cez SP? - zadám otázku. Zatiaľ sa ani nemôžem zamestnať - dieťa mám aj v individuálnom (domácom) vzdelávaní. Študovať - kvôli skúsenostiam, ktoré som ako pedagogička získala, aby som ich mohla využiť v zamestnaní, keď bude lepšie (verím v to).
  LibbyEmily Túto otázku - či popri riadnej starostlivosti o syna do 18r by mi mohlo plynúť aj ZP (bez evidencie na upsvar) neviem zadať inak - ukazuje sa, že aj tam je táto istá/moja otázka...(v téme ZP)
  Katy a R neviem, aký posudok máš k tej "riadnej starostlivosti" ? - takže podľa toho rieš na ZP. (resp študentka?? - vek nepíšeš)
    zbaliť

  Môžem byť evidovaná na UPSVAR popri Riadnej starostlivosti o dieťa nad 6r s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.