Zavrieť

Porady

Návšteva lekára-paragraf

Poprosím o radu 1.9. som nastupila do práce s tým, že som musela absolvovať vstupnú prehliadku u lekára ktorá mi zabrala 2 dni, personálnemu odd. som doniesla 2 priepustky.V októbri som objednana na dve vyšetrenia, môžem si tiež uplatniť 2x priepustky? Viem že mám nárok na 7 dní za rok, tak neviem či môžem minúť do konca roka len alikvótnu časť či celú, nakoľko do augusta som bola nezamestnaná, vopred ďakujem za odpovede G.
3 komentárov     zbaliť
misoft Možno ma opravia, ale!
Pokiaľ to bola požiadavka zamestnávateľa, aby sa vstupná prehliadka vykonala - malo by sa to brať ako prekážka v práci.
Zákonník práce §138
kdebolotam Dakujem
veronikasad Vysetrenia v oktobri budú trvat cely deň? Treba zamestnávateľovi nahlásiť vopred...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vstupna prehliadka do zamestnania nie je prekazka v praci na strane zamestnanca,
    Tie priepustky sa nepocitaju.
    Mas narok na zaplatene minimálne 1/3 zo 7 dni, teda na 3 dni celkovo do konca roka. Ale zasa plati, ze narok je na zaplateny cas osetrenia ci vysetrenia, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnej doby, nie automaticky na celodenne vysetrenie.
    A v skusobnej dobe si treba dobre premysliet, ci musis vyuzit maximum.

    zze/2001-311/141/6
    kdebolotam Dakujem.

    Návšteva lekára-paragraf

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.