Zavrieť

Porady

je možné zrušiť v byte jeden radiátor?

Potrebovala by som v byte /izbe, ktorá ma 2x2,5ú zrušiť /odmontovať malý radiátor/ prekáža pri zariaďovaní - je to vôbec možné a čo potom s meračom, ktorý je na radiátore. Treba to nahlásiť správcovi alebo na miestny úrad?
Poraďte.

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Teoreticky by to mohlo ist, zavisi, ci ten radiator je samostatny alebo je pojitkom medzi radiatormi na poschodiach.
Kazdopadne, cela vykurovacia sustava je v spolocnom vlastnictve vsetkych vlastnikov, takze ak do nej chces zasahovat, musis mat suhlas spravcu a mozno aj vacsiny spoluvlastnikov.
Poziadaj si oficialne o suhlas, tam sa vyjasnia aj ostatne zalezitosti.

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Napísala si to na čo som sa chcel opýtať, že v králikarni zavadzia. nenapísala si správne, správne izbička. Ak tam chceš, chceš tak, aby tá miestnosť bola využívaná na spánok, aj by sa to dalo. Cez deň sa tam človek nezdržuje a pri spánku, nemyslím na hlave je lepšia nižšia teplota, na hlave aspoň tých 36,7 °C

Keďže vykurovací systém domu slúži domu ako spoločné zariadenie na vykurovanie domu cez jednotlivé byty. Toto zariadenie je hydraulický vyregulované. Radiátory sú vlastne spojené nádoby, ktoré sa vzájomne ovplyvňujú. Preto sa treba informovať u správcu domu, že či je to možné? Či odmontovanie neovplyvní spoločny vykurovací systém domu. Ak by mal nepovolí ho správca odmontovať. A potrebovala by si súhlas nadpolovičnej väčšiny spoluvlastníkov domu jeho spoločného vykurovacieho systému, sústavy.

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome prijímajú rozhodnutia nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak hlasujú o súhlase zasahuje do spoločných zariadení domu vrátane odpojenia od spoločných rozvodov vykurovania a teplej úžitkovej vody v dome,"

Preto sa spoločné náklady domu za vykurovanie domu rozpočítajú najprv na základnú a spotrebnú zložku. Základná zložka sa rozpočíta na jednotlivé byty podľa súčtu podlahových plôch bytov spolu. Spotrebná podľa spotreby na všetkých meračov v bytoch domu. Ak ti to povolia spoluvlastníci vykurovacieho systému, nie je merač, nie je žiadna platba zo spotrebnej zložky. Ale tiež neplatíš ak by bola na merači nulová spotreba. Správca ti to nemôže povoliť,odmontovanie, nie je to jeho majetok, on ho len spravuje.

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto duves
Čítam príspevok od Sita, lebo ho považujem v danej problematike za celkom zorientovaneho. No ak by to nešlo cez demontovanie, určite by spravca mal suhlasit s novym radiatorom. Napr. ak to chces dať preč koli rozmeru - napr. taky liatinovy je teda riadne hovado, tak tam treba dať niečo velmi ploche. A ak nepotrebuješ vykurovat, tak ho vypneš. Napr. tento model: http://ix.sk/OlDOe
O zrušenie radiátora je treba požiadať o súhlas bytový podnik. Následne treba odovzať merač bytovému podniku. Ak i radiátor tam nebude, neznamená že za teplo v tejto miestnosti nezaplatíte aspoň čiastočne. Pretože cez byt idú stupačky, z ktorých máte teplo tiež. Taktiež sa nejakým koeficientom preratúva i prestup tepla z iných susediacich bytov.
Kityy presne tak, len merac zostava tebe

je možné zrušiť v byte jeden radiátor?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.