Zavrieť

Porady

Dotácia na nájomné a DPH

Dobrý deň,
sme nájomca, mesačný platca DPH, faktúru za prenájom sme zaúčtovali, prenajímateľ však žiadal uhradiť len polovicu sumy. Na druhú časť bola schválená dotácia - ako je to s DPH? Mám dotáciu zaúčtovať do výnosov s DPH? (ID 321/648, 343?)
Ďakujem za odpoveď
pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bejata73 Ďakujem a tá DPH?
    Tweety dotácia nie je predmetom dph
    Bejata73 akurát ma zmiatol tento článok, z ministerstva hospodárstva
    https://najmy.mhsr.sk/zuctovanie.html
    Bejata73 viete mi na to prosím pozrieť?
    Tweety keď si to z tabuľky prepočítaš, zistíš, že tá dph k dotácii nie je započítaná, pri uplatnení zľavy postupuješ podľa zadania nad tabuľkou
    Reprografia Chcela by som poprosiť, ak mi viete poradiť - presne k tejto tabuľke som sa dopracovala aj ja. Sme nájomca a prenajímateľ žiadal za nás dotáciu. (nájomné už bolo uhradené). Dotácia bola vyrátaná z nájomného bez dph vo výške 1900 eur. Od prenajímateľa sme dostali dobropis, ALE tých 1900 eur bolo rozpočítaných na 1583,33 eur ako základ dane + 316,67 eur DPH. Myslela som si, že dobropis zo strany prenajímateľa by mal byť vystavený ako 1900 eur + dph 380 eur. Mám celý dobropis zaúčtovať na 346/648 vo výške 1900 eur a neprihliadať na DPH? Alebo? Ďakujem za pomoc
      zbaliť

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja ako prenajímateľ som vystavila faktúru napr. v marci na plnú sumu a teraz keď sme dostali dotáciu od štátu, tak na ten rozdiel som vystavila dobropis,aby nájomca DPH teraz odviedol a ja odrátala.
    Bejata73 Ďakujem

    Dotácia na nájomné a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.