Zavrieť

Porady

Aká je lehota odvolacieho organu v správnom konaní?

Poprosím Vás o radu,keďže mi bolo ozrejmene že odvolací organ má zákonnú lehotu 90 dni na odpoveď a do dnešného dňa 120 dni a viac nemam odpoveď z ich strany./Ústredie prace ,soc.veci a rodiny Bratislava/.
Ako postupovať dalej?
Dakujem.
3 komentárov     zbaliť
buchač Hm...žeby :
- dopytovať sa ?
- urgovať ?
- čakať ?
iwettapd Urgovala som,bolo mi povedané že je to na pošte ale do dnešného dňa zásielka neprišla .
Žeby zázračná formulka aké sú dnes hitom a zavádzanie....
Čakať má už nebaví.
buchač Urgovanie bolo určite telefonicky...na to dám krk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Správny poriadok:

    § 60a
    Ustanovenia prvej až tretej časti sa primerane vzťahujú aj na konanie o odvolaní.

    Tretia časť
    § 49 Lehota pre rozhodnutie
    (1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.
    (2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...67/71/20180901

    Aká je lehota odvolacieho organu v správnom konaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.