Zavrieť

Porady

Zabezpečiť platenie výživného

Ešte neviem, do akej témy to mám dať, ale potrebujem súrne poradiť:
Mojej priateľke neplatí exmanžel už 2 roky výživné na dieťa stanovené súdom a dlhuje jej tak už 60 tisíc Sk.Nevie, kde sa nachádza a nemá na neho žiadny kontakt, ja jej neviem pomôcť, preto Vás prosím o radu.Kto môžte a viete,prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    najmúdrejšie bude ísť v mieste trvalého bydliska na políciu, podľa možnosti tam najprv zavolať a pýtať si kontakt na policajta resp. policajtku, ktorá má toto na starosti (aspoň v Bratislave sú na to určení), zobrať zo sebou potvrdenie o príjme, rodný list dieťaťa, rozhodnutie-rozsudok o výživnom, podľa možnosti vyčíslenie dlžnej sumy po mesiacoch a momentálne mi už nenapadá nič, ale policajti by ju mali informovať.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    willma
    najmúdrejšie bude ísť v mieste trvalého bydliska na políciu, podľa možnosti tam najprv zavolať a pýtať si kontakt na policajta resp. policajtku, ktorá má toto na starosti (aspoň v Bratislave sú na to určení), zobrať zo sebou potvrdenie o príjme, rodný list dieťaťa, rozhodnutie-rozsudok o výživnom, podľa možnosti vyčíslenie dlžnej sumy po mesiacoch a momentálne mi už nenapadá nič, ale policajti by ju mali informovať.
    Takto som to poradila mojej známej. Ak máte na neho kontakt, tak mu to najskôr taktne naznačte. Ak mu to nepomôže, po prvom sedení na polícii sa panáčik hneď prebudí z ružového sna a spomenie si, že dieťa -to nie je len chvíľková radosť, ale celoživotná starosť.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Danila
    Takto som to poradila mojej známej. Ak máte na neho kontakt, tak mu to najskôr taktne naznačte. Ak mu to nepomôže, po prvom sedení na polícii sa panáčik hneď prebudí z ružového sna a spomenie si, že dieťa -to nie je len chvíľková radosť, ale celoživotná starosť.
    Ja boxujem s takýmito panáčikmi dvomi a väčšinou dostanú K.O. len sa netreba vzávať veď ide o deti a ich potreby.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ak je tam právoplatné a vykonateľné rozhodnutie je možné postupovať nasledovne :
    • zadať vymáhanie exekútorovi alebo
    • ak nie je žiadna nádej získať peniaze od povinného je možné požiadať Úrad práce, sociálnych vecí... s príslušnými dokladmi o náhradné výživné – z.č. 452/2004 Z.z.
    • okrem toho sa v takýchto prípadoch konanie neplatiča považuje za trestný čin zanedbania povinnej výživy a prichádza do úvahy trestné oznámenie.
    Edu
    Ešte neviem, do akej témy to mám dať, ale potrebujem súrne poradiť:
    Mojej priateľke neplatí exmanžel už 2 roky výživné na dieťa stanovené súdom a dlhuje jej tak už 60 tisíc Sk.Nevie, kde sa nachádza a nemá na neho žiadny kontakt, ja jej neviem pomôcť, preto Vás prosím o radu.Kto môžte a viete,prosím poraďte.
    mne bývalý manžel tiež roky neplatil ,najprv treba podať trestné oznámenie na políciu potom na úrade práce a soc. vecí podať žiadosť oni budú chcieť potvrdenie o začatí konania u exekútora.Exekútor to musí spraviť bezplatne. je to dlhá tortúra ale mne sa to oplatilo už druhý rok dostávam náhradné výživné,samozrejme ak je rozhodnutie zo súdu o výške výživného

    Zabezpečiť platenie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.