Zavrieť

Porady

Skončenie prac.pomeru dohodou

Prosím Vás o radu alebo vzor ako napísať žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou ..na aký paragraf sa odvolať? môže s ňou zamestnávateľ nesúhlasiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    DOHODA = dohodnúť sa, teda obidve strany musia súhlasiť. Konkrétne to rieši ZP zze/2001-311/60
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sisa197171 Dakujem pekne..lenže s ním nie je možné sa dohodnúť..myslí že predavačka je jeho majetok . Odovzdám mu to a uvidíme. čiže sa možem oprieť o §63 ...bez udania dôvodu. Ešte raz dakujem
    Katy a R Tak načo to chceš riešiť dohodou? - veď existuje aj výpoveď - a to už je jednostranný akt. si pozri ten ZP☺ a §63 sem vôbec nepleť (čítala si, o čom je?)
    sisa197171 ano,teraz som ho čítala, prepáč ale fakt sa nevyznám v tejto téme preto sa radím tu a pýtam sa....ide o to že som si našla druhú prácu lepšie platenú a bližšie k bydlisku. Samozrejme ma nechcú pustiž z práce...prosím o radu..ako by bolo najlepšie skončiť pracovný pomer..myslela som že dohodou , lebo výpoved mi nepodpíše a bude trvať na to aby som tam bola 2-mesiace čo ja nechcem. Tak ako to najlepšie urobiť?
    kopretinka Ujasni si pojmy.
    Dohoda-zamestnávatel bude súhlasiť a ukončí prac.pomer ku dňu,kedy ty chceš.
    Vypoveď dáš,ak nebude súhlasiť s dohodou.Tam je výpovedná doba a je uplne jedno,že ty ju nechceš.Počas výpovednej doby musíš chodiť do práce.Len výpoveď daj do konca mesiaca,aby od prveho začala plynúť výp.doba.
    Katy a R ešte raz - výpoveď ti nepodpíše, lebo tú mu len jednoducho dáš, pošleš poštou. (výpoveď = vypovedať niečo). Tá sa dáva- a či chce, alebo nechce, musí ukončiť s tebou PP. ALE! - je tam výpovedná doba. Na Dohodu treba aj súhlas zamestnávateľa. - skúsiť môžeš aj to, niekedy aj motyka vystrelí. A môžeš aj súbežne pracovať vv novom PP - ak sa to dá časovo zladiť, skombinovať nejako s čerpaním dovolenky.
      zbaliť

    Skončenie prac.pomeru dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.