Zavrieť

Porady

Ak budem poistený v zahraničnej zdravotnej poisťovni, môžem stále navštevovať svoju doktorku na Slovensku a predpisovať mi lieky?

Chodím k nej kvôli traume a nerád by som si hľadal nejakú inú, keďže s touto mám dobré skúsenosti.
3 komentárov     zbaliť
hanelie Ano môžete , treba si vybaviť formulár E 106
holipak1 Ďakujem
Mila123 v zahraničnej ZP je v EU?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Ako poistenec zahranicnej (EU) poistovne, mozes sa prihlasit vo svojej povodnej zdravotnej poistovni ako poistenec zahranicnej poistovne, dostanes taky hnedy preukaz a s tym budes chodit k nasim lekarom.
Oni si kapitacie aj ukony budu uctovat cez slovensku poistovnu a ta to bude sumarne preuctovavat tej zahranicnej.
Samozrejme oznamovacia povinnost po zmene poistovne do 8 dni plati, lekarom oznamis tu zmenu uz s hnedou kartickou.


https://poistovne.sk/pracujete-v-zah...nsku-da-sa-to/

Poďme sa pozrieť na konkrétne výhody a použiteľnosť v praxi.

Poistenec, Slovák s bydliskom v SR, sa zamestnal v ČR. Podľa platných predpisov má byť zdravotne poistený v ČR. Na Slovensku sa musí z poistenia odhlásiť. Ak chce naďalej navštevovať svojich lekárov na Slovensku, musí požiadať svoju zdravotnú poisťovňu o vydanie bydliskového nárokového dokladu (PD S1, E106 ) a zaregistrovať si ho v slovenskej zdravotnej poisťovni.

Po registrácii v slovenskej zdravotnej poisťovni poistenec dostane od slovenskej zdravotnej poisťovne preukaz poistenca verejného zdravotného poistenia s označením EÚ a ten ho oprávňuje na čerpanie plnej zdravotnej starostlivosti na území SR podľa tých istých podmienok, ako majú ostatní slovenskí poistenci, teda ako keby bol poistený v SR.
13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ivka70 vobec nie .... vybavuje sa to na urovni zdravotnej poistovne
BXLmiami Nemám povinnosť to urobiť.Nadmerné zaťaženie papiermi.
ivka70 ziadne nadmerne zatazenie mu nehrozi, bude robit presne to, co predtym ....
duves Najviac sa mi páči, že idu ludia robotovat za polovične platy do AT, DE, alebo CH, vyberu si najlacnejší typ poistky a potom ak su problemy, pricestuju "domov" a my sa im poskladame na liečenie. Česť takej práci.
ivka70 Preco by sme sa skladali, vsetky vykony su uctovane ich zahranicnej poistovni ....
Mila123 DUVES, vaše tvrdenie sa nezakladá na pravde, výkony sú účtované ZP v EU ak si poistenec vybavil formulár E106, inak ak ho nemá platí u nás výkony a tie si dáva preplácať svojej poisťovni
lujza.j Duves...moj chlap ani raz z De....aj zubky tam...neplatil nič...iba keby chcel keramicku plombu.....biela v cene....ano...ale poistku mal jó drahsiu...
BXLmiami Ano Mila 123 to je správne riešenie.Zaplatí a dá si preplatiť,ano.Pokiaľ chce aby som vykazovala extra papiere tak na to máme štátne ambulancie kde majú platené administratívne sily.
duves BXLmiami, presne, ale tych je malo. Manželka robí v nemocnici, a.s. Takže nech sa pači, možu ako samo platci. Robí v amb.prakt.lekara a teraz sa všetci nechavaju očkovať na chrípku. Masovka. Pred rokom 4-ia a teraz nevedia s lekarkoz kam skor.
BXLmiami Mna len všetci bavia s tým fungujucim zdravotníctvom v zahraničí.Ale všetci sú tu ešte aj so zahraničnými svokrami :-))))
Mila123 pani doktorka, účtovníctvo robíme 16 súkromným ambulanciám, teda vidím ako sa tu u nás na severe SK robí, lekár vypíše nález, zvyčajne sestrička vystaví doklad podľa cenníka, doklad musí byť e VRP, ORP a pod. to je všetko (podotýkam nechcem Vám nič dokazovať, lekárov si vážim, obe moje dcéry sú lekárky)
duves Mne manželka povie špeciality. Presne aj dnes spominala francuza. Ze robia mu preventívku. Samozrejme EKG, tlak. Francuz div nevyvalil okale. Vo francuzsku je preventívna prehliadka: hmotnosť, výška a možno vyplazí jazyk. Tam sa čaka na ošetrenie hodiny. Vážení, to treba písať, čo sa tu deje. Ludia behaju po lekaroch s hovadinami. Nejde mu kakať, ide k lekarovi, ma hnačku, tak k lekarovi. Poštipne ho mravček, tak k lekarovi. Brutal socializmus.
buchač duves (Dnes 21:44) Tam sa čaka na ošetrenie hodiny.
==================
....a je rád, že môže čakať.

Prečo asi v USA, v Južnej Amerike exlo toľko ľudí na covida ? Žeby to boli tí, čo si platia poistenie ?
  zbaliť

Ak budem poistený v zahraničnej zdravotnej poisťovni, môžem stále navštevovať svoju doktorku na Slovensku a predpisovať mi lieky?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.