Zavrieť

Porady

Zmena štatutára občianske združenie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť . V roku 2019 zomrel štatutár v OZ, ktorý bol aj vedený na stránke min.vnútra a ešte aj stále je vedený. Nový štatutár mal byť zvolený do 15 dní. Nakoľko sa tak neudialo a zmena sa ide prepisovať až teraz, chcela by som sa opýtať, či min. vnútra môže nejako sankcionovať OZ, poprípade môže žiadať o vrátenie 2% z daní, ktoré občianskemu združeniu prišli v roku 2020 za rok 2019. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Tu sa tiska otazka kto za OZ konal, podpisoval a jednal a ked 2% z dani na ucet prislo, kto nalozil s tymito peniazmi a preco tak robil?

    Ak nikto nic, a peniaze su na ucte, tak si normalne podla stanov zvolite noveho statutara. Akurat to bude neskor.

    A ak tu podmienku mate v stanovach skutocne tak, ze do 15dni od smrti statutara musi byt zvoleny novy, rovno si zmente stanovy, lebo je to nezmysel. 15 dni kludne moze byt niekto mrtvy a nikto o nom nevie. Ako ma byt potom riadne zvolana valna hromada??
    Naty90 Ďakujem za odpoveď.

    Oni si noveho štatutára zvolili, len sa neposlala zmena o akt. údajoch na register min. vnútra.

    Tu skôr ide o to, či môžem uviest spätný dátum, že nový štatutár bol zvolený v 01/2020, keď teraz je už 10mesiac,aby skôr s tým nemali problém. A ci je potrebné uviesť aj dátum smrti pôvodného štatutára,cim tam vzniknú 2mesiace bez štatutára.

    Tych 15 dní som našla na stránke min. vnútra, že dokedy treba aktualizovať údaje.

    Ďakujem za odpoveď.
    jelalim úplne najsprávnejšie by bolo všade uvádzať skutočné dátumy. Takže ak bol v 01/2020 zvolený nový, oznámiť aj keď neskoror s týmto dátumom.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zakon o zdruzovani obcanov neobsahuje cast sankcie

    o 2% nerozhoduje MV ale financna sprava - a spravna poznamka v odpovedi od jelalim, konanie mezdi umrtim a zvolenim noveho statutara

    Zmena štatutára občianske združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.