Zavrieť

Porady

dohoda o brigádnickej práci ?-dôchodkyňa, matka na materskej dovolenke

Prosím vás veľmi pekne o pomoc. Nemám skúsenosti s tým ako to chodí.

Robím sro kde pani konateľka vyrába cukrovinky. Nestíha to sama piecť.
Uvažuje zamestnať dôchodkyňu a maminu na materskej dovolenke.
Čo sa v tomto prípade s nimi uzavrie a kde sa prihlasujú pre odvodové povinnosti? Platia odvody kam? Resp. ak by si písali hodiny a pracovali iba do malej sumy ako to chodí? Nemusia sa potom nikam registrovať?
Ďakujem pekne.
7 komentárov     zbaliť
Mila123 Miladka, tú matku na MD, ak má iného zamestnávateľa dajte na dohodu s nepravidelným príjmom, inak bude hromžiť, ak bude chcieť ukončiť PP (alebo jej bude PP ukončený) PvN bude sa počítať aj z dohody s pravidelným príjmom.....
avalik DoPC sa na nepravidelny prijem neda, iba ak by kazdy mesiac bola nova dohoda ... a v cukrarskej vyrobe si dohodu o vykonani prace ja osobne neviem predstavit, o aku ulohu by islo?
Mila123 Avalik, prepáčte, nerozumiem, preč reagujete na môj príspevok? moja odpoveď je správna, DoVP som nespomínala, spomínate ju Vy, nie ja,
avalik Mila123, ako moze byt DOPC na nepravidelny prijem ak bude trvat dlhsie ako v ramci jedneho kalendarneho mesiaca?
kn-alka Avalik, nie je to náhodou tak, že DOPC na pravidelný príjem nemôže byť kratšia ako 1 mesiac (v rámci jedného kal.mesiaca) a vtedy sa musí prekvalifikovať na DOPC na nepravidelný príjem.
DOPC na nepravidelný príjem sa uzatvára ako všetky dohody na max. 12 mesiacov.
avalik V ZP bola uz davnejsie doplnena povinnost vyplacat odmenu mesacne u DoPC aj DoBPS - preto ak takato dohoda trva viac ako v ramci jedneho kal. mesiaca, nemoze byt dohodnute nepravidelne vyplacanie (nepravidelny prijem), napr. raz za dva mesiace, pripadne na konci dohody a preto to nemoze byt RLFO na nepravidelny prijem. ... to, ak dohodar niektory mesiac neodrobi ani hodinu a teda, nebude mat prijem, nepreklasifikuje tuto dohodu na "nepravidelny prijem pre SP"
veronikasad Zamestnankyňa na RD sa po skončení RD vracia späť do zamestnania, alebo sa bude evidovať na Úrade práce ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak chce niekoho zamestnať - tak bude normálne zamestnávateľom so zamestnancami a "chodí to" podľa ZP...... Či už uzavrie nejaký typ dohody, alebo riadny PP, resp s menším úväzkom.
    A samozrejme má povinnosti zamestnávateľa .
    https://www.autora.sk/zz/2001/311

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Normalne sa firma registruje ako zamestnavatel v poistovniach aj na DU.
    A po uzavreti pracovnej zmluvy ci dohody o vykonani prace ich do poistovni prihlasi ... a odvadza odvody.

    https://www.podnikajte.sk/zakonne-po...covneho-pomeru

    dohoda o brigádnickej práci ?-dôchodkyňa, matka na materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.