Zavrieť

Porady

Hypotéka a zrušenie jedného z dlžníkov na základe BSM

dobrý deň prajem,
chcela by som sa spýtať o radu. Manžel sa rozviedol pred pár rokmi, vysporiadali si po búrlivom súde BSM kde sudca rozhodol , že byt zostáva exmanželke, kde ona je povinná splatiť úver v banke. S čím manžel súhlasil, nakoľko v prvom rade ho zaujímalo to, aby deti mali strechu nad hlavou. Po obdržaní rozsudku krátko na to došlo i zmene vlastníkov na katastri, čo je pochopiteľné. len nastal problém v banke.
Po obdržaní rozsudku zašiel manžel do banky, zaniesol tam rozsudok a výpis z katastra, že exmanželka si vlastnícke práva uplatnila a tak chce požiadať o vymazanie z hypotéky s tým, že sa pýtal ako sa to v banke dá urobiť. zamestnanec v banke mu povedal, že ju musia zavolať do banky a urobiť novú zmluvu s novými aktuálnymi podmienkami atd...
lenže ona na výzvu z banky najprv zareagovala pozitívne, neskôr napísala mail že ak sa jedná o úpravu hypotéky tak nemá záujem o nič, nakoľko by platila poplatok a na to ona nemá peniaze.. Tak manžel počkal do novej fixácie a kontaktoval priamo ju, aby sa dohodli a vyriešili to, odmietla to, v podstate vôbec nereagovala.
Mňa zaujíma či je toto normálne? to že ona robí napriek to neriešim, rozhodla sa tak asi už dávno, ale zaujíma ma, či je toto normálny postup banky, že ju nijak banka neriešila nakoľko sú zmenené náležitosti hypotekárnej zmluvy keď nijak banku nekontaktovala s tým že sa zmenili vlastnícke práva a muž je žiadateľom.

teraz bude znovu nové fixačné obdobie, tak ju kontaktoval, že či by to konečne po 9rokoch mohli vyriešiť a zmeniť hypotéku aby bola na poriadku, napísala mu že nemá čas....
ďakujem za reakcie a rady
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  jelalim je teraz online jelalim

  jelalim
  1. banka niekedy v minulosti posudila uver. A posudila ho tak, ze su za uver zodpovedne dve osoby, do uvahy brala dva prijmy.

  2. Klient od banky chce jednu osobu vypustit. V banke postupovali spravne, je potrebne aby posudili prijem iba exmanzelky, ktora ostava zodpovedna za splacanie uveru. Od klienta sa ocakava, iba zaplatitp poplatky suvisiace so zmenou zmluvnych podmienok. Stanovisko banky ale moze byt, ze zmenu neumozni, pretoze manzelka teoreticky nemusi byt dostatocne bonitna na taky tip uveru.

  dmc je offline (nepripojený) dmc

  dmc
  je zaujimave ze zapis bytu iba na manzelku vobec presiel cez kataster pretoze je tam plomba a na zmenu sa vyzaduje suhlas banky.

  Je potrebne si nastudovat rozsudok sudu. Ak v rozsudku je exmanzelka zaviazana uver prevziat - dalo by sa to sudne vymahat avšak tu obaja EX-manzelia spolupracovali.

  Banku to v tomto momente netrapi - to ze nieste manzelia nieje pre nu podstatne. Podla zmluvy rucite obaja a ak by EX prestala platit - bude banka vymahat dlh od spoludlznika.

  Banka posudzuje schopnost splacat uver - ako pri novej zmluve.

  riesil som podobnu vec avsak dopredu sme mali v banke pozistovane ci sa moze jedne z dlznikov so zmluvy vypustit a mal som suhlas banky so zmenou vlastnika pre kataster.

  Hypotéka a zrušenie jedného z dlžníkov na základe BSM

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.