Zavrieť

Porady

Platba prijatá na osobný účet

Minulý rok omylom na freelancerskej stránke (Upwork) uviedol osobný účet a teraz som si všimol, že mi tam vtedy aj prišla platba. Je to problém a treba to nejak riešiť, alebo iba priznám danú sumu a môžem to nechať tak? Uplatňujem si výdavky percentom z príjmu.

Edit: Editol som nepresné termíny, keďže ste ma tu opravili
Naposledy upravil ZdenoStruna : 20.10.20 at 15:45
7 komentárov     zbaliť
Mila123 príjem si naúčtujte cez ID
marjankaj A čo myslíš pod paušálnymi nákladmi pri daňovej evidencii? To je 80% nakúpených pohonných látok?
veronikasad Tak daňovú evidenciu - alebo výdavky paušálom ?? To je totiž dosť veľký rozdiel ...
ZdenoStruna Veronikasad Budem si uplatnovat pausalne vydavky, vediem evidenciu prijmov. Robi to v mojom pripade rozdiel?
marjankaj Pri daňovej evidencii sa uplatňujú skutočné výdavky.
veronikasad Daňová evidencia a evidencia príjmov je dosť podstatný rozdiel. Platbu z osobného účtu zahrnieš do evidencie, nič iné riešiť nemusíš ... (môžeš priložiť výpis z účtu)
ZdenoStruna Áno, už chápem, že je tam rozdieľ. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa mňa to nie je žiadny problém .
    Aby sme použili terminológiu zákona - predpokladám, že si uplatňuješ Výdavky percentom z príjmu (§ 6 odst10). V takom prípade nie si učtovnou jednotkou a nič neučtuješ. Si povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede. Takže podľa mňa ti stačí hodiť do excelu tie príjmy s dátumami aj označením dokladu (vygenerovať výpis tej jednej platby z os účtu si určite môžeš v prípade potreby).
    A keď sme už pri presných termínoch - tak paušálne výdavky zákon pozná len pri výdavkoch súvisiacich s MV - pozri § 19 zák o DzP .
    ZdenoStruna Ďakujem!

    Platba prijatá na osobný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.