Zavrieť

Porady

Ako sa môžem brániť, ak nám susedov dažďový zvod poškodzuje bytovku?

Sused postavil stavbu , ktorá je v podstate naviazaná na našu 2-poschodovú bytovku. Jeden z dažďových zvodov je od steny našej bytovky cca pol metra. Už dlhodobo je stlačený, na viacerých miestach je prehrdzavený a nie je zaústený do kanalizácie, v zbernom koši sa voľne pohybuje. Pri silných dažďoch nám tečie ku základom, z čoho mám zamoknutý jeden kút pivnice. Niekoľkokrát som ho telefonicky na toto upozornila. Poslal som mu aj doporučený list, na ktorý mi odpovedal v tom zmysle, že zvod je poriadku, pravidelne ho kontrolujú atď. a zatekanie do pivnice spôsobilo postavenie chodníka zo zámkovej dlažby okolo bytovky ... Existuje prosím aj iné riešenie sporov ako na súde? Ďakujem za odpoveď.
misoft Odfotiť za sucha a počas dažďa. Obrátiť sa na tých, komu platíte vodné a stočné s tým, že susedov zvod dažďovej vody neústi do dažďovej kanalizácie. Oni si (možno) na to posvietia.
ivka70 Dajte si na to spravit odborny posudok a ten zaslat susedovi s predzalobnou vyzvou na odstranenie, ak odborny posudok urci za sposobovatela vlhkosti susedov dazdovy zvod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako sa môžem brániť, ak nám susedov dažďový zvod poškodzuje bytovku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.