Zavrieť

Porady

konateľ-zamestnanec

prosím vás konateľ-zamestnanec - pri prihlásení do sp na RL som uviedla, že má 50 % účasť na majetku, ale teraz mi nie je jasné či platí za neho zamestnávateľ garančné poistenie alebo nie, bola som presvedčená, že nie ale čím viac sa v tom hrabem a čítam, tak nie som si istá, môžete mi to potvrdiť alebo vyvrátiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    yvica to som čítala ale nemá pravovný vzťah ako konateľ ale normálne zamestnanec, čiže neplatí GP? keby mal odmenu ako konateľ tak neplatí GP a UP? môžete mi to potvrdiť? ďakujem pekne
    avalik "konatelstvo" ani nemoze byt pracovnopravny vztah

    "okrem zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom zamestnávateľa a má najmenej 50 % účasť na majetku zamestnávateľa alebo členom štatutárneho orgánu zamestnávateľa a má najmenej 50 % účasť na majetku zamestnávateľa." - je toto splnene u zamestnanca? ak ano, tak nie je garancne poisteny - ved on ako statutar zodpoveda, za vysledky firmy ...privedie firmu do problemov a este by chcel davky z garancneho poistenia?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Nie je jasné ako si ho prihlásila, treba ako s nepravidelným príjmom a tam ti ihneď vyhádže čo neplatíš a výkaz robíš na konci roku za všetky mesiace naraz
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica nie, ako konateľ je bez odmeny, je normálne prihlásený ako zamestnanec na HPP s minimálnou mesačnou mzdou, ja chcem len vedieť či za neho platí GP zamestnávateľ alebo nie, myslím, že nie. ď.
    kn-alka nie, neplatí
    yvica diky moc,
    ešte otázka prebrala som účtovníctvo a tam sú dvaja konatelia zamestnaní ako zamestnanci, ale nebola urobená zmena a nahlásené, že majú 50 % účasť, čo s tým.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.