Zavrieť

Porady

Objednávateľ zo zahraničia,dodanie tovaru v tuzemsku

Ahojte, ako je to prosím, ak je odberateľ fyzická osoba s prideleným IČ DPH z Maďarska, objedná si tovar, ale dodanie je tretej osobe na území SR.
Fakturujeme maďarskému partnerovi klasicky bez DPH?
Na čo si ešte dať pozor pri takomto prípade?
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zákon o DPH v § 13 upravuje základné pravidlá, podľa ktorých sa určuje miesto dodania tovaru. Daňová povinnosť vzniká v tom štáte, kde je miesto dodania tovaru, t.j. daň patrí tomu štátu, v ktorom je miesto dodania tovaru, s výnimkou dodávok, ktoré sú oslobodené od dane.

    Treba spravne urcit miesto dodania tovaru a podla toho postupovat:
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...dodania-tovaru
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Dakujem Ivka, citala som to. Miesto dodania spojene s prepravou - nenasla som priklad na moj pripad. Tovar fakturujeme zahranicnej osobe, avsak adresa dodania je na SK, preprava je prostrednictvom kuriera, prepravne naklady su refakturovane odberatelovi pri zalohovej fakture.
    Vies pomoc prosim?
    ivka70 Podla toho mi vychadza, ze fakturujete tovar s DPH. Tu refakturaciu prepravnych nakladov ste mali zapocitat do ceny tovaru, kedze ide o sluzbu, ktoru ale vy nedodavate a kurier vam ju bude fakturovat s DPH.
    Tak ci tak by to mala byt asi na fakture polozka rovnako ako tovar s DPH.
    janulka5595 Takze osobitne na FA riadok s tovarom + DPH, a tiez prepravne naklady + DPH? Podla akeho paragrafu to je a kam mi to v DPH vstupuje, KV a SV? Velmi si mi pomohla Ivka, dik"
    ivka70 podla tej stranky by to mal byt § 13 ods. 1 písm. a) zákona o DPH, co myslis ty?
    martinez ano, ja sa tiez pripajam k nazoru, ze fakturacia bude so slovenskou DPH, oslobodenie od DPH nie je mozne, nakolko nie su splnene ustanovenia §43,t.j. tovar nebol prepraveny z tuzemska do ineho clenskeho statu... Co sa tyka otazky, preco dopravu zahrnut do ceny tovaru, treba vychadzat z §22,2,b) ZoDPH, kde je to uvedene..
      zbaliť

    Objednávateľ zo zahraničia,dodanie tovaru v tuzemsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.