Zavrieť

Porady

Kedy zrusit živnosť

Chcem sa opytat, ked k 1.11.2020 zatvaram a ruším prevádzku, aj odhlasujem kasu na danovom úrade..mam k tomuto dátumu ohlasit aj zrušenie živnosti? Ide o to ze mam do 31.12.2020zmluvu o prenajme na priestory kde mam tuto prevádzku zriadenú, najom atď všetko doplatim ako mame v zmluve ale nebude vadit ked ukoncim živnosť a na konci roka ma prenajímateľ bude mat vyuctovat, keďže som dávala vratnu zalohu.. Ked uz nebudem Szčo, na koho to vyuctuje?? Rovnako energie z Spp pri vyúčtovaní? Mozno hlupa otazka ale bojím sa aby som neurobila nieco zle.. Ale chcela by som zivnost ukoncit a prihlasit sa do evidencie na Upsvr. Viete mi poradiť?
11 komentárov     zbaliť
Mila123 a Opatrenia č. 2 z Prvej pomoci vám nenáležia?
janinka2603 Co konkrétne mate na mysli??.. Ja už som úplne zufala z tento celej situácie..
Mila123 a čo vaša účtovníčka nepomôže? ak máte pokles príjmu, resp. žiaden príjme, nie ste firma v ťažkostiach, platili ste si SP máte nárok na Opatrenie č. 2 , z UPSVaR..... https://www.pomahameludom.sk/
janinka2603 Ide o to ze ruším prevádzku.. Neviem co ďalej.. Zvažujem aj ze by som zivnost len pozastavila a ze možno o pol roka napr.sa situácia zlepší a znovu niečo rozbehnem inde, zatial by som sa zamestnala niekde... Fakt neviem, záväzky ostávajú a prijmy žiadne ????
veronikasad Platíš odvody do SP ?
janinka2603 Odvody do Sp ešte nie, živnosť mam cca rok.
veronikasad ani ti nevyšlo platiť po podaní DP za rok 2019 ? Kedy si ho podávala ?
hanelie https://www.podnikajte.sk/socialne-a...oby-bez-prijmu
hanelie Vás sa týkajú odvodové prazdniny, takže si môžete podať žiadosť o príspevok ( ako už bolo vyššie uvedené na www.pomahameludom.sk )
janinka2603 Este sme Dp nepodavali, nakoľko živnosť je od 09/2019 .. Tam sme žiadali o odklad..
veronikasad vela času nemáš, termín je do konca oktobra ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kedy zrusit živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.