Zavrieť

Porady

NČZD na manželku - študentku

Dobrý deň, prosím Vás, manželia majú 1 dieťa. Manželka v r. 2019 bola študentkou denného štúdia. V tomto prípade si manžel na ňu nemôže uplatniť NČZD, však? Nie je ani ZŤP, ani na ÚP atď. Ďakujem veľmi pekne.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Vek dieťaťa? Pobera rodičovský príspevok?
mondes Vek dieťaťa je 2 roky mal v marci. RD v r. 2019 nepoberala, lebo manžel si uplatnil materské.
avalik ale materske sa nepobera 52 tyzdnov - pises, ak som dobre pichopila, ze dieta ku 31.12. 2019 este nemalo 3 roky ... otec teda poberal RP mimo obdobia poberania materskeho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ani atd.? je tam viac moznosti - prestuduj poriadne § 11 ods. 4 pism. a) ... vratane odkazov na ine zakony
    mondes Tak nespĺňa tie základné podmienky. Ďakujem.
    Katy a R radšej to nechaj na nich - nech si sami spravia DP !!!

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    - okrem § 11 pozreme aj stránku FS- cit:
    Nezdaniteľnú časť základu dane na manželku si môže daňovník uplatniť iba v prípade, že manželka žije s daňovníkom v domácnosti a spĺňa aspoň jednu z týchto podmienok:
    starala sa o vyživované maloleté dieťa žijúce s daňovníkom v domácnosti
    v príslušnom zdaňovacom období poberala peňažný príspevok na opatrovanie
    bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie
    považuje sa za občana so zdravotným postihnutím
    považuje sa za občana s ťažkým zdravotným postihnutím

    prečo podľa teba nespĺňa podmienky? Vari sa o dieťa nestarala? (dala ho susede?), alebo nie je manželka? alebo ..??
    manžel doloží sobášny list a rodný list dieťaťa. Len aby bolo z čoho uplatniť!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes To naozaj? Lenže ako sa starala, keď bola celý deň v škole? Ďakujem veľmi pekne.
    Katy a R takisto, ako každá iná matka - napr keď je v robote, - hádam sa obidvaja rodičia starali.
    mondes Ja Vás všetkých zbožňujem. Mňa by nenapadlo si na ňu uplatniť NČZD, stále váham, ako to v tých zákonoch myslia. No našťastie mám Vás. Aj som si pre istotu zavolala na FS a mi to potvrdili. Ďakujem krásne, veľmi to tomu manželovi pomôže. Prajem Vám krásny deň.
    Katy a R tak sa tešíme s tebou - aspoň jedna pozitívna vec
      zbaliť

    NČZD na manželku - študentku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.