Zavrieť

Porady

Svetelná LED rampa na osobné auto

Dobrý deň, chcem sa spýtať či musí byť Svetelná LED rampa na osobné auto zapísaná v technickom preukaze, keď sa zapína len samostatným vypinacom a používa sa len občas.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je teraz online ivka70

  ivka70
  Do TP sa nic nezapisuje, ale vyhlaska predpisuje, ake svetla mozes mat navyse na aute namontovane:https://www.mindop.sk/ministerstvo-1...denia-vozidiel
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  misoft Navyše - musí to byť schválené osvetlenie.
  https://www.noveaspi.sk/products/law...torych-zakonov
  besttracker musim s tebou nesuhlasit...do TP ty na DI zapisuju rozne udaje v ,,kolonke,, DALSIE URADNE ZAZNAMI ...zapisaju sa tam aj napriklad. majaky,vynimky,......
  buchač besttracker (Dnes 20:00) musim s tebou nesuhlasit...
  ==================
  Aj ty Brutus ?
  ivka70 Suhlasit nemusis, ale do TP zapisu len to, co je na dane auto povolene navyse namontovat.
  A podla vyhlasky su povolene na osobne auto len jedny pridavne svetla s danymi podmienkami, cize rampu mu na osobne auto nezapisu.
  A ani dovod - pouziva sa len obcas, neobstoji.
    zbaliť

  besttracker je offline (nepripojený) besttracker

  besttracker
  ak neni magneticka , v skratke: musi byt zapisana v TP .... v reali ked ju odmontujes pred STK ,tak bezny policajty nemaju namietky,ak samozrejme nenatrafis na aktivneho.....ak natrafis moze ty zadrzat TP +ECV od vozidla.... :-)
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  buchač To je podobné, ako s ochranným rámom.
  Tiež som ho dal dole pred STK.
  willo Na zapísanie do TP čo by bolo treba splniť?
  misoft Ako je upevnená. Či spĺňa normy a pravidlá, či je schválená pre používanie na vozidlách na SK. Každý svetelný zdroj má svoju značku - tzv schvaľovaciu značku - väčšinou je to priamo na skle svietidla.
  Niečo podobné tomuto
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...ScQQw&usqp=CAU
  besttracker Svetelné zdroje a zariadenia na vozidle, farba a poloha svetelných zariadení a geometrická viditeľnosť jednotlivých svetiel musia byť v súlade s ustanoveniami vyššie uvedených predpisov, pričom predpis EHK č. 48 a smernica 76/761/ES presne definujú požiadavky na jednotlivé zdroje svetla a ich umiestnenie.

  Predpis EHK č. 48.

  Smernica 76/761/ES .

  Vyhláška č. 134/2018 Z. z.

  Vozidlá možno dodatočne montovať svetelné zariadenia na označenie vozidiel taxislužby, autoškoly, sanitných vozidiel, hasičských vozidiel a vozidiel hromadnej osobnej dopravy, napríklad presvetlené smerové a číselné tabule, pričom ich montážou nesmie byť narušený výhľad z miesta vodiča, ani ustanovená geometrická viditeľnosť ostatných svetelných zariadení a musia vyžarovať neprerušované svetlo nepremennej farby. Ďalej možno na vozidle použiť svetelné zariadenia vyžarujúce svetlo bielej farby určené na:

  osvetlenie ložnej plochy vozidla,
  osvetlenie spájacieho zariadenia pre prípojné vozidlá,
  osvetlenie návesu pre zapojenie vozidiel do jazdných súprav (na zadnej časti ťahača návesu)
  osvetlenie prívesného náradia na práce výlučne mimo pozemných komunikácií,
  hľadanie (hľadací svetlomet),
  vykonávanie práce (pracovné svetlomety).
  Tieto zariadenia nie je prípustné používať za obvyklej cestnej premávky a ich činnosť musí byť v zornom poli vodiča signalizovaná neprerušovane svietiacim oznamovačom.

  Iné svetelné zariadenia, ako sú predpísané a povolené pre daný druh a kategóriu vozidla v predpísanom počte a s predpísanou farbou vyžarovaného alebo odrážaného svetla, nesmú byť na vozidle, ktoré je prevádzkované v premávke na pozemných komunikáciách, umiestnené. Uvedené znamená, že používanie rôznych druhov podsvietenia vozidla (neónové trubice pod vozidlom, podsvietenie prednej mriežky vozidla, svetelný reklamný LED panel a pod.), alebo svetelných krížov a iných podobných svetelných zariadení umiestňovaných na vozidlo je zakázané. Ich použitím v cestnej premávke môže dochádzať k oslepeniu vodičov protiidúcich vozidiel alebo si ich vodiči môžu mýliť s vozidlami s právom prednostnej jazdy, čím by mohlo dôjsť k ohrozeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

  taka menej legalna varianta je ist za Jozkom/Zuzkou na DI ktory ty to tam do poznamok napise za ,,pekny usmev,,
  PS: 1 odkaz v googli ....
  ivka70 Menej legalny variant - akoze kvoli tebe pride niekto o pracu, lebo porusi zakon .... to sa uz dnes nenosi, ani uplatok nepomoze ....ak to raz legalne nejde, tak sa pod to nikto nepodpise, neohrozi sam seba.
  besttracker neviem to posudit dnes ,ale v minulosti sa tam diali divoke veci.... ako uplne nelegalne to neni...skor by som to posudil tak na obchadzanie zakona,keby mu tam dopisali vynimku ,alebo tie legalne pracovne svetla,tak by to mozno aj slo. :-).. ale skor by som to tipoval ze chalan si domontoval LED rampu made in china za 150eur,a chcel to mat legalne.... co je v SR kua riadny problem....
    zbaliť

  Svetelná LED rampa na osobné auto

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.