Zavrieť

Porady

COVID - Opatrenie č. 2 - kompenzácia zníženého príjmu

Dobrý deň prajem.
Pri uchádzaní sa o kompenzáciu v období pandémie podľa opatrenia č. 2 sa považuje v jednoduchom účtovníctve u SZČO za tržbu to, čo v danom mesiaci odrobím a vyfakturujem za daný mesiac alebo to, čo som zinkasovala v danom mesiaci za vyfakturovanú prácu v predchádzajúcich mesiacoch?
Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Ak vedies JU, tak to co ti v októbri zaplatia, bez ohladu na to, v ktorom mesiaci si vystavila fakturu
deanka dobre píšeš
Katy a R doplnenie kukni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Všetko to, čo ste prijali v hotovosti, v ORP, alebo na účet. Vlastne všetko zinkasované v danom mesiaci. Nepočítajú sa do toho nejaké preplatky, dotácie z ÚP atď.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekpo Čiže keď ide o kompenzáciu za október, neberiem do úvahy, keď som napr. v októbri pracovala 10 dní, to vyfakturujem a zaplatia mi v novembri?
    Tak to potom porovnám aj s predchádzajúcim rokom?
    Čiže vždy ide o príjem v danom období tak, ako sa to bežne uplatňuje v jednoduchom účtovníctve a nie o fakturáciu?
    Ďakujem.
    mondes Áno, presne tak. V JÚ ide vždy o to, kedy boli peniaze skutočne vyplatené. Nie kedy bolo fakturované.
    ekpo Prosím, môžem Vás poprosiť ešte o informáciu ako je to ak príjmy SZČO sa kombinujú s príjmami zo zamestnania? Tu sa berie do úvahy mesiac, v ktorom zamestnanec pracoval alebo nasledujúci mesiac, v ktorom mal príjem vyplatený za predchádzajúci mesiac.
    Napr. začal pracovať v októbri ale výplatu má až v novembri? Pri posudzovaní októbra beriem alebo neberiem do úvahy príjem zo zamestnania za odpracovaný október?

    Ďakujem.
    hafnium Je moznost opravy, ked som to doteraz robil presne naopak? Tzn ako prijem za april bola suma z faktury vystavenej za april a nie suma prijata v mesiaci april. DAkujem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja by som pozrela stránku "pomáhame ľuďom" - a info, čo tam majú
    napr https://www.pomahameludom.sk/docs/Ma...nie_trzieb.pdf
    doplnenie - že ako to je od októbra (manuál) - treb ačítať stránku a návody
    https://www.pomahameludom.sk/pp_plus...al_vykaz_2.pdf
    Naposledy upravil Katy a R : 08.12.20 at 14:02
    ekpo Ďakujem.

    COVID - Opatrenie č. 2 - kompenzácia zníženého príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.