Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie daňovej straty

Firma dosiahla v roku 2019 stratu 299 EUR. Zaúčtovala som to asi nesprávne na účty 341/591
Program mi to preúčtoval v rámci uzávierky na 341/702 , 710 /591 ako stratu s červeným -299
A teraz mi to svieti aj v novom roku ako strata na účte 341.
Nevie mi prosím niekto poradiť ako to mám opraviť. Prípadne ako to malo byť správne zaúčtované.


Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede.

Len by som sa chcela ešte pre istotu spýtať na to storno v tomto roku. Zaúčtujem 591/431, keďže 591 je výsledkový účet, tak ten mi už tento rok nefiguruje Takže si myslím, že stačí 341/701, aby sa to vystornovalo.
Naposledy upravil ivka70 : 17.11.20 at 07:42 Dôvod: Zlucene
Žabinka potom ale sú aj zlé údaje v účtovnej závierke..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    tak ako už je napísané, o daňovej strate neúčtuješ, iba ju eviduješ, a prípadne ju v ďalších rokoch umoruješ..
    účtuješ ale o účtovnej strate, a to konkrétne ako uzávierková operácia zaúčtovanie HV, pri účtovnej strate 702 / 710.. po prevode roku sa táto strata prevedie na 431 - výsledok hospodárenia v schvaľovaní, a o ňom už potom rozhodne valné zhromaždenie..

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    o daňovej strate sa predsa neúčtuje a už vôbec nie na týchto účtoch
    Takto sa predsa účtuje daň na úhradu a nie zisk alebo strata

    v tomto roku stornuj celý účtovný zápis ako opravu účtovania
    benpe Ďakujem pekne za odpovede. Len by som sa chcela ešte pre istotu spýtať na to storno v tomto roku. Zaúčtujem 591/431, keďže 591 je výsledkový účet, tak ten mi už tento rok nefiguruje Takže si myslím, že stačí 341/701, aby sa to vystornovalo.
    kn-alka bože, na 701-ke sa predsa neúčtuje, zaúčtuj na hocijaký nedaňový výnosový účet.... ty si fakt účtovníčka?

    Zaúčtovanie daňovej straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.