Zavrieť

Porady

vymáhanie dlhov z rýchlych pôžičiek

mám problém. dcera si pred dvoma rokmi požičala 100 €, zatajila nám to a pôžičku nesplácala. úroky narastli do neuveriteľných výšok. čítala som kdesi, že bol navrhnutý zákon, ktorý obmedzuje výšku vrátenia dlžnej sumy
ivka70 a ako su vymahane? cez exekutora? mate zmluvu o pozicke, ake boli dohodnute podmienky?
Natasha54 ano, dostali sme upomienku od exekutora. prekvapilo nas to, lebo pred rokom sme uz jednu zaplatili: 170 eur. zrejme sme mylne predpokladali, ze cast zo sumy je aj splatka. teraz sme dostali upomienku zase. su v nej uvedene tie iste udaje a vypocty len sa k pokute pridal este jeden rok. ziadne ine cisla v upomienkach nefiguruju. tak ako ma clovek bez pravnickeho vzdelania vedieť, ze za uvedenym vypoctom: istina, uroky z omeskania za kazdy rok, odmena exekutorovi a poplatky nie je aj vytuzeny pokoj so zabudnutymi splatkami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na základe informácií z Národnej banky Slovenska a podľa zákona platí, že úverová zmluva, ktorá nemá všetky náležitosti (napr. o úrokovej sadzbe, poplatkoch, RPMN a pod.) síce platí, ale úver je bezúročný a bez poplatkov.

    Takže je nutné zaplatiť len tých 100€...zvyšok je pasé.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 A ako vies, ze tato konkretna nema?
    Natasha54 jedna sa o pôžičku od spoločnosti minipôžička. zmluvu som bohužial nevidela.
    Natasha54 Ano, suma je vymáhana cez exekutora. pred rokom ju exekutorka vymahala tiež, zaplatili sme obratom 170 eur a mysleli sme, ze je to ok. teraz ju exekútor vymaha zase, s tymi istými podklami, len k tomu pridal pokutu za ešte jeden rok. zrejme sme si omylom mysleli, že v sume, ktorú sme na zaklade upovedomenia a uvedenych výpočtov zaplatili je aj suma, ktorú máme vrátiť. žiadna iná suma v upovedomení nefiguruje.
    misoft No tých 170€ nebola splátka (komplet) A čo takto poplatky exekútorovi a ďalšie poplatky? Tie se nezaplatili. Predtým totiž exekútori si najskôr mohli sťahovať pohľadávky tak, že najskôr si stiahli poplatky a istinu sťahovali až potom. A mohlo sa stať. že sa poplatky nabalili, dlh nebol celkom splatený a už sú tam úroky z omeškania.

    Ale nech skúsi podať námietku (https://ficek.sk/ma-exekutor-povinno...hladavky-16733)
    "pokiaľ dlžná suma, ktorá je predmetom exek. konania, bola Vami uhradená, je potrebné podať u súdneho exekútora návrh na zastavenie exekúcie v súlade s ust. § 61k/ exek. a to v lehote do 15 dní a pripojiť aj doklad o úhrade dlžnej sumy."
      zbaliť

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Natasha54 koľko rokov má Vaša dcéra? Predpokladám, že je plnoletá a svojprávna. Takže jedna rada - prestaňte ju konečne prebaľovať, lebo Vám to prerastie cez hlavu. Nech ju máte akokoľvek rada, prestaňte jej škodiť tým, že ju budete vodiť za ručičku a riešiť, sprosto povedané jej sračky.
    Natasha54 máte pravdu. ja to však nerobím pre ňu ale pre svoj pokoj v duši (jasné, nahováram si). viem, že napokon to výjde na rovnako. no čo už...
    willma pozrite, Vaša dcéra je vážne plnoletá - nemôžete ju zakaždým ťahať z jej prúserov - týmto spôsobom sa budú nabaľovať, čo potom, predáte vlastnú strechu nad hlavou? Vážne odstrihnite pupočnú šnúru, škodíte sebe aj jej

    vymáhanie dlhov z rýchlych pôžičiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.