Zavrieť

Porady

Šuchnutie auta

Ahojte
Podarilo sa mi šuchnúť cudzie auto na parkovisku. Auto stálo mimo vyznačených pruhov a blokovalo prejazd parkoviskom. Troška som ho šuchla, ale ozaj ostali tam len asi 2 škrabance. S vymanévrovaním okolo tohto auta mi musel pomôcť kolega, tým, že mi pred autom ukazoval ako môžem ísť. Bolo to tam o držku a kolega sám piznamenal, že to auto tam stojí dosť na p... . Nevedela som kto je majiteľ auta, tak som mu nechala za stieračom odkaz a telefónne číslo. Kontaktoval ma na druhý deň, že si to všimol až doma. Jeho správanie bolo maximálne arogantné. Jednalo sa o policajta. Strčil mi do ruky polovypísanú správu o nehode, že tam mám doplniť svoje údaje a vrátiť mu to. Chcela by som sa opýtať, či je v poriadku to, akým spôsobom mal on na parkovisku zaparkované auto. Ja nemám s takýmto niečim skúsenost a neviem ako postupovať. Políciu som vtedy nevolala, lebo sa fakt jednalo iba o dva škrabance.
Usporiadat
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

citujem BUCHAČA - Najväčšieho buchača porady.

"Škoda, že si si neurobila foto, v akých pozíciach boli autá...a hlavne to polišove.
Poliša si mala poslať do teplých krajín (vyprosiť si takéto jednanie)...nakoľko nie je v službe. A keby aj, aj tak nemá čo vyskakovať.

Je to čudné, ale je to tak...papier nestačí.
Ono sa kľudne môže stať, že dôjde k oškretiu laku, vinník si to nevšimne, nadá za stierač žiaden odkaz...a čo včul ?"



Mám rád tieto tvoje silácke reči. Si proste "legenda"

Ty si bol na mieste ? Aké jednanie si mal kto vyprosiť ? Vieš aký je správny postup pri spôsobení škody inému ?? lístoček je niekde písaný vo vyhláške ???..... ale HOVNO... Nebol v službe ? A čo....robil niečo inak ako keby nebol policajt ?

Je jedno ako jeho vozidlo stalo - ak pani nie je schopná zaparkovať tak aby nepoškodila iné vozidlo mala ostať stáť pred parkoviskom a volať mestských alebo štátnych a oznámiť priestupok.

Do teplých krajín by sa mal porúčať uz konečne niekto - kvôli komu sem prestalo chodiť veľa ľudí
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dmc
citujem BUCHAČA - Najväčšieho buchača porady.

"Škoda, že si si neurobila foto, v akých pozíciach boli autá...a hlavne to polišove.
Poliša si mala poslať do teplých krajín (vyprosiť si takéto jednanie)...nakoľko nie je v službe. A keby aj, aj tak nemá čo vyskakovať.

Je to čudné, ale je to tak...papier nestačí.
Ono sa kľudne môže stať, že dôjde k oškretiu laku, vinník si to nevšimne, nadá za stierač žiaden odkaz...a čo včul ?"



Mám rád tieto tvoje silácke reči. Si proste "legenda"

Ty si bol na mieste ? Aké jednanie si mal kto vyprosiť ? Vieš aký je správny postup pri spôsobení škody inému ?? lístoček je niekde písaný vo vyhláške ???..... ale HOVNO... Nebol v službe ? A čo....robil niečo inak ako keby nebol policajt ?

Je jedno ako jeho vozidlo stalo - ak pani nie je schopná zaparkovať tak aby nepoškodila iné vozidlo mala ostať stáť pred parkoviskom a volať mestských alebo štátnych a oznámiť priestupok.

Do teplých krajín by sa mal porúčať uz konečne niekto - kvôli komu sem prestalo chodiť veľa ľudí
Čo na to povedať ???
Keď ty cituješ, tak budem aj ja.

Halali NEIŠLA zaparkovať na parkovisko...ona IŠLA von z parkoviska.
Myslím si, že je v tom markantný rozdiel....či ?

Lístoček nie je vo vyhláške, to je fakt. Je to ale prejav dobrej vôle a aj etiky.
Lenže čo s magorom (poliš a či civil), ktorý sa postaví = obmedzí iného, a ešte je aj múdry ?

Prečo silácke reči ?
Ty snáď držíš hubu, keď na teba vyskočí arogantne predavačka v obchode ? No asi nie, ohradíš sa....či ?
Takže podobne je to aj s polišom...a či je v službe alebo nie (ak nie, väčšia smola).
Či veríš a či nie (mne je jedno)...vždy som sa ohradil a vyprosil si.
Ale nech každý koná ako myslí...nech nechá po sebe aj skákať...ja nejak nemienim.

Príhoda no. 1
Raz som stál na prázdnom parkovisku v sobotu pred špitáľom...bol som si dať pichnúť včeličku. Dvaja poliši ma začali spovedať, že čo, prečo, začo....nuž som im povedal, nech idú po svojom alebo mi povedia, že čo za priestupok som urobil.
Jeden z nich mi povedal, citujem doslovne..." Nejaký ste múdry "...a v tom momente dostal adekvátnu odpoveď..." Si píšte, že som múdrejší ako vy dvaja dokopy ! " Hneď bolo koniec debaty.

Príhoda no. 2
Išiel som, ponáhľal sa...prekročil rýchlosť. Samozrejme, že na moju smolu ma namerali.
Poliš si vypýtal doklady...a s úsmevom..." A kamže, kamže tak rýchlo..? "... Vravím, že zdravotný dôvod-krajná núdza. Poliš po vysvetlení hneď zvážnel..." Ale všetko v poriadku, nechcete vodu, pomôžem inak ....? "

Rozumieme si ? Postoj a postoj.
Ja polišovi (a nie iba jemu) dám úctu...no ako kto ku mne, tak ja k nemu.
3 1
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

bjuty smis
ďakuj bohu, že mal ten policajt dobrú náladu
inak s tebou mohol zatočiť
To si ako myslel? Ja som vôbec nemala v úmysle to neriešiť. Nechala som mu odkaz aj kontakt, ale odtiaľ potiaľ. A čo keď je policajt, tak je pán Boh alebo čo? Alebo to, že je policajt môže všetko? Ja som sa správala slušne, spolupracovala v rámci svojich možností k tomu, aby sa to vyriešilo. A okrem iného mám tiež 15 dňovú lehotu to nahlásiť do poisťovne. Keby som tak neurobila. Potom môže vyskakovať. A potom nech ma rieši polícia alebo ktokoľvek.
0 0
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

Pokiaľ si dobre pamätám polícia sa privoláva pri vyšších rozsahoch.
0 0
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

To parkovisko je pod kamerou.
Aj oznámenie s kontaktom za stieračom je niečo, vždy lepšie ako nič si myslím. Preto som bola z jeho reakcie vykoľajená.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

halali
Pokiaľ si dobre pamätám polícia sa privoláva pri vyšších rozsahoch.
To síce platí, ale len v prípade, ak je škoda vyššia, alebo došlo k zraneniu. Na druhej strane - ak tam NIE JE druhý účastník a došlo ku škodovej udalosti - treba volať políciu, nakoľko len ONI vedia "stotožniť" vozidlo s majiteľom. Síce to vyhodnotia ako škodovú udalosť, ale mala by si lajstro od nich. A ako buchač napísal - FOTO!!! Máš mobil s foťákom? Máš. Foto postavenia vozidiel, foto poškodenia jedného i druhého vozidla. A poliš mimo službu s debilne zaparkovaným autom by mohol prskať akurát tak do vreckovky. Možno by mu ešte kolegovia i naložili za obmedzovanie dopravy...
Foto a polícia v takých prípadoch je ZÁKLAD! papierik a číselko nestačí - v tom prípade sa to totiž považuje za opustenie miesta nehody. A tam sú iné pálky.
0 0
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

Ja som tam mala zaparkovane skor a drzala som sa parkovacich hranic, ako aj ostatne auta na parkovisku, dotycny pan odparkoval az neskor. Je tam kamerovy zaznam a ozaj to bolo na milimetre. Myslela som, ze to dam, no bohuzial. Ale vdaka uz budem vediet ako nabuduce postupovat, ked tam bude nabuduce zase stat na ch...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No práve! Obmedzovanie.... práve preto bolo potrebné volať policajtov.
0 0
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

[QUOTE="misoft"]No práve! Obmedzovanie.... práve preto bolo
0 0
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

Aby všetci porozumeli. Ja sa od vzniknutej situácie nedištancujem, chcela aj chcem to riešiť normálnym spôsobom, aby bola škoda mnou spôsobená vykompenzovaná, len som ostala v šoku z jeho správania. To ma potom nahnevalo. Už do budúcna budem vedieť ako ďalej postupovať.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

je tu len jedno jediné slovo, ktorému nerozumieš ?


Ak niekomu poškodíte auto a vodič nie je v dohľade, nestačí mu nechať za stieračom lístok s kontaktom a čakať, kým sa ozve. Treba automaticky zavolať políciu (pretože technicky sa vtedy zo škodovej udalosti stáva nehoda). Po príchode policajtov vás asi neminie pokuta, ale vyhnete sa obvineniu z úteku z miesta nehody, za ktorú hrozí postih 300 – 1 500 € a súčasne odobratie „vodičáku“ na 1 až 5 rokov.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

1.Autorka temy, je zrejme presvedcena, ze ten policajt parkoval, zle. Nikto z nas tam nebol, nevidel, nevieme to posudit. Tak isto nebola privolana hliadka.
2. Ak sa ucastnici nevedia dohodnut, tak sa vola policia vzdy a s autami sa nehybe. To sa tu neurobilo.
3. Autorka temy z miesta dopravnej nehody usla. Tymto si znacne zhorsila svoje pravo sa branit. Nehoda nie je zadokumentovana tak ako dopravna nehoda ma byt zadokumentovana. Autorky temy hrozia nasledky za utek z miesta nehody. Budme radi, ze to nikto takto nepotrebuje riesit.
4. Policajt postupoval v podstane uplne seriozne, legalne, milo, nic lepsie nemohol urobit a tebe ulahcit situaciu ako strcit do ruky vinnikovi polovypisanu spravu o nehode. Vari Vam mal zadakovat a povedat, ze dakujem, nevadi? V momentalnej situacii sa domnievam, ze najlacnejsie a najrychlejsie riesenie je spolupracovat a teda skodovu udalost je potrebne s kopiou spravy o nehode nahlasit na poistovnu kde mate PZP. A tu niekde sa Vasa starost konci.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

halali
Ja som tam mala zaparkovane skor a drzala som sa parkovacich hranic, ako aj ostatne auta na parkovisku, dotycny pan odparkoval az neskor. Je tam kamerovy zaznam a ozaj to bolo na milimetre. Myslela som, ze to dam, no bohuzial. Ale vdaka uz budem vediet ako nabuduce postupovat, ked tam bude nabuduce zase stat na ch...
to som teda zvedavý, komu dakuješ ))
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

otalka
dmc
citujem BUCHAČA - Najväčšieho buchača porady.

"Škoda, že si si neurobila foto, v akých pozíciach boli autá...a hlavne to polišove.
Poliša si mala poslať do teplých krajín (vyprosiť si takéto jednanie)...nakoľko nie je v službe. A keby aj, aj tak nemá čo vyskakovať.

Je to čudné, ale je to tak...papier nestačí.
Ono sa kľudne môže stať, že dôjde k oškretiu laku, vinník si to nevšimne, nadá za stierač žiaden odkaz...a čo včul ?"



Mám rád tieto tvoje silácke reči. Si proste "legenda"

Ty si bol na mieste ? Aké jednanie si mal kto vyprosiť ? Vieš aký je správny postup pri spôsobení škody inému ?? lístoček je niekde písaný vo vyhláške ???..... ale HOVNO... Nebol v službe ? A čo....robil niečo inak ako keby nebol policajt ?

Je jedno ako jeho vozidlo stalo - ak pani nie je schopná zaparkovať tak aby nepoškodila iné vozidlo mala ostať stáť pred parkoviskom a volať mestských alebo štátnych a oznámiť priestupok.

Do teplých krajín by sa mal porúčať uz konečne niekto - kvôli komu sem prestalo chodiť veľa ľudí
Rozčuľujúci sa dmc.
Pani nešla na parkovisko, ale chcela odísť z parkoviska a
policajt zaparkoval (tesnejšie ako jej schopnosti) mimo vyznačených parkovacích miest, takže nie je jedno ako to auto stálo = čiary sú tam na to , aby ich vodiči (včetne policajtov) dodržiavali.
to ju oprávňuje nabúrať do auta a utiecť z miesta nehody ?

že zaparkoval - toto musím citovať )))))))))))))))))

tesnejšie ako jej schopnosti
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

je uplne jedno ci isla na parkovisko alebo z parkoviska - to ze druhy vodic zaparkoval ako HOVADO neopravnuje druheho mu poskodit auto - a pichnut listok za stierac (to mimochodom ocenujem)... Ende. Finito.
0 0
lavinis lavinis

lavinis je offline (nepripojený) lavinis

ty si ušla z miesta činu a porušila si zákon, lístok za stierač nestačí.
Buď rada, že to ďalej nerozmazáva.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ďakuj bohu, že mal ten policajt dobrú náladu
inak s tebou mohol zatočiť


Ak niekomu poškodíte auto a vodič nie je v dohľade, nestačí mu nechať za stieračom lístok s kontaktom a čakať, kým sa ozve. Treba automaticky zavolať políciu (pretože technicky sa vtedy zo škodovej udalosti stáva nehoda). Po príchode policajtov vás asi neminie pokuta, ale vyhnete sa obvineniu z úteku z miesta nehody, za ktorú hrozí postih 300 – 1 500 € a súčasne odobratie „vodičáku“ na 1 až 5 rokov.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
halali
bjuty smis
ďakuj bohu, že mal ten policajt dobrú náladu
inak s tebou mohol zatočiť
To si ako myslel? Ja som vôbec nemala v úmysle to neriešiť. Nechala som mu odkaz aj kontakt, ale odtiaľ potiaľ. A čo keď je policajt, tak je pán Boh alebo čo? Alebo to, že je policajt môže všetko? Ja som sa správala slušne, spolupracovala v rámci svojich možností k tomu, aby sa to vyriešilo. A okrem iného mám tiež 15 dňovú lehotu to nahlásiť do poisťovne. Keby som tak neurobila. Potom môže vyskakovať. A potom nech ma rieši polícia alebo ktokoľvek.
Škoda, že si si neurobila foto, v akých pozíciach boli autá...a hlavne to polišove.
Poliša si mala poslať do teplých krajín (vyprosiť si takéto jednanie)...nakoľko nie je v službe. A keby aj, aj tak nemá čo vyskakovať.

Je to čudné, ale je to tak...papier nestačí.
Ono sa kľudne môže stať, že dôjde k oškretiu laku, vinník si to nevšimne, nadá za stierač žiaden odkaz...a čo včul ?
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať