Zavrieť

Porady

Slané dobroty

Ak už máme za sebou recepty - sladké, skúsme si poradiť a narobiť si chute aj na niečo slané.....

SLANÉ SLIMÁČIKY



50 dg polohrubej múky
1 Palmarín
2 dg droždia
1 celé vajce
10 dg údeného syra
soľ
1-2 hod. necháme stáť
Z cesta urobíme väčší valec, ktorý rozdelíme na 10 častí. Každý diel vyvaľkáme do tvaru kruhu a radielkom rozdelíme na 16 častí. Posypeme syrom a rolujeme- vytvárame rožky. Vrch natrieme vajíčkom, posypeme syrom, sézamom a upečieme.



PRACLÍKY


40 dg polohrubej múky
25 dg masla ( polovica margarínu)
12 dg strúhaného syru Ementál
1,5 ČL soli
2 žĺtky
1 šľahačková kyslá smotana


SLANÉ ROŽKY


1 kg hladkej múky
0,5 l mlieka
200 g Palmarínu (namrviť)
2 vajíčka
1 žĺtok (bielkom natrieť vrch)
40 dg droždia
soľ
Pripravíme si kvások a dôkladne vypracujeme cesto. Necháme ho vykysnúť 1-1,5 hodiny. Urobíme z neho 6 bochníkov. Z každého potom vyvaľkáme kruh, ktorý rozdelíme na 8 dielov. Získame 8 trojuholníkov; zrolujeme ich od širšieho konca, potrieme rozšľahaným bielkom, posypeme rascou, sézamom a upečieme.



KLOBÁSOVÉ KOLÁČIKY


350 g hladkej múky
250 g margarínu
2 dl kyslej smotany
domáca klobása
1 vajce
syr, soľ

Z múky, masla a smotany vypracujeme cesto, ktoré necháme 12 hodín stáť. Rozvaľkáme ho na hrúbku 3-4 mm, vykrajujeme kolieska, potrieme vajcom, osolíme a dáme na suchý plech. Na každé koliesko položíme koliesko klobásy, opäť potrieme vajcom. Do stredu uložíme hviezdičku vykrojenú zo zvyškov cesta. Potrieme vajcom a posypeme strúhaným syrom. Upečieme.

Ak máte niečo dobré a odskúšané, čakám na recept a určite nie som sama !!!
Neskôr doložím ďalšie receptíky - ak bude záujem...
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím niekoho o recept na oškvarkové pagáče. Dík
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

dara
Prosím niekoho o recept na oškvarkové pagáče. Dík

Oškvarkové pagáče

60 dkg hladkej múky (00 extra)
2 žĺtka
2 lyžice bravčovej masti
1 smotana (33 %-ná, nechať zhustnúť)
3 dkg droždia
mlieko podľa potreby
soľ
40 dkg mletých oškvarkov
vajce na potieranie

Droždie necháme vykysnúť vo vlažnom mlieku.
Z múky, žĺtkov, masti, smotany, soli, kvásku a zvyšku mlieka vypracujeme cesto podobné ako na koláč a vyvaľkáme ho. Natrieme naň pomleté škvarky, poskladáme.
Znova vyvaľkáme a poskladáme, opakujeme 3x.
Po poslednom poskladaní necháme cesto odpočinúť aspoň hodinu. Potom ho vyvaľkáme na hrúbku prsta, vykrajujeme pagáče, potrieme vajcom a upečieme.
0 0
ivetuska ivetuska

ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

A ja nemam ziadne slane kolaciky,tak sa s vami podelim apon o super cesnacku.


15dkg syra (udeneho) ja davam aj obycajneho eidamu
pol kelimku kyslej pochutkovej smotany
1 majoneza
cesnak a sol podla chuti(vacsinou je dost slany syr,tak pozor!velmi potom smadi)
To vsetko premiesat a nechat chvilu postat v chladnicke.
Je jej vela a je fakt super.
Dobru chut!
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

marči
Ak už máme za sebou recepty - sladké, skúsme si poradiť a narobiť si chute aj na niečo slané.....

SLANÉ SLIMÁČIKY



50 dg polohrubej múky
1 Palmarín
2 dg droždia
1 celé vajce
10 dg údeného syra
soľ
1-2 hod. necháme stáť
Z cesta urobíme väčší valec, ktorý rozdelíme na 10 častí. Každý diel vyvaľkáme do tvaru kruhu a radielkom rozdelíme na 16 častí. Posypeme syrom a rolujeme- vytvárame rožky. Vrch natrieme vajíčkom, posypeme syrom, sézamom a upečieme.



PRACLÍKY


40 dg polohrubej múky
25 dg masla ( polovica margarínu)
12 dg strúhaného syru Ementál
1,5 ČL soli
2 žĺtky
1 šľahačková kyslá smotana


SLANÉ ROŽKY


1 kg hladkej múky
0,5 l mlieka
200 g Palmarínu (namrviť)
2 vajíčka
1 žĺtok (bielkom natrieť vrch)
40 dg droždia
soľ
Pripravíme si kvások a dôkladne vypracujeme cesto. Necháme ho vykysnúť 1-1,5 hodiny. Urobíme z neho 6 bochníkov. Z každého potom vyvaľkáme kruh, ktorý rozdelíme na 8 dielov. Získame 8 trojuholníkov; zrolujeme ich od širšieho konca, potrieme rozšľahaným bielkom, posypeme rascou, sézamom a upečieme.



KLOBÁSOVÉ KOLÁČIKY


350 g hladkej múky
250 g margarínu
2 dl kyslej smotany
domáca klobása
1 vajce
syr, soľ

Z múky, masla a smotany vypracujeme cesto, ktoré necháme 12 hodín stáť. Rozvaľkáme ho na hrúbku 3-4 mm, vykrajujeme kolieska, potrieme vajcom, osolíme a dáme na suchý plech. Na každé koliesko položíme koliesko klobásy, opäť potrieme vajcom. Do stredu uložíme hviezdičku vykrojenú zo zvyškov cesta. Potrieme vajcom a posypeme strúhaným syrom. Upečieme.

Ak máte niečo dobré a odskúšané, čakám na recept a určite nie som sama !!!
Neskôr doložím ďalšie receptíky - ak bude záujem...
Ako robíš ďalej tie praclíky, môžeš opísať postup? Neviem ako to ďalej tvarovať.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

VERONIKA6
Ako robíš ďalej tie praclíky, môžeš opísať postup? Neviem ako to ďalej tvarovať.
Všetky suroviny zmiešam, vypracujem cesto a vyvaľkám. Ďalej vykrajujem pomocou formičky na praclíky. (Kúpila som si ju na jarmoku, ale myslím, že by ju mohli aj bežne predávať - nepozerala som )
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tu to vždy vyzerá veeeeľmi povzbudivo. Recepty sa samé ponúkajú k realizácii. Chcem poprosiť, kto už odskúšal nech zverejní výsledok. Mňa to potom viacej motivuje. Vďaka.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Elena Navrátilová
Tu to vždy vyzerá veeeeľmi povzbudivo. Recepty sa samé ponúkajú k realizácii. Chcem poprosiť, kto už odskúšal nech zverejní výsledok. Mňa to potom viacej motivuje. Vďaka.
Ahoj ! Píšem len odskúšané ! Sú naozaj dobré.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Taštičky k popíjaniu vína
Pór nakrájame na kolieska a chvíľku podusíme na masle a môžeme mierne osoliť. Vyvaľkané lístkové cesto pokrájame na štvorce, pokladieme pór, malý trojuholníček syra s bielou plesňou(Hermelín, Encián,...) a pokvapkáme kečupom. Prehneme a zlepíme do trojuholníčkov. Potrieme rozšľahaným vajcom, trochu osolíme a upečieme. Podávame teplé. Spracovanie potrebuje minimum času a výsledok? Vyskúšajte a neoľutujete.
0 0
alama alama

alama je offline (nepripojený) alama

Ja mám už dlhé roky osvedčený veľmi jednoduchý recept:
1 kelímok kyslej smotany - musí byť najmenej 12% a viac
1 palmarin
250 g hladkej múka
Všetko dobre zmiešať, dať na noc do chladničky a na druhý deň vyvalakať a vykrajovať rôzne tvary, posoliť, potrieť vajcom, posypať makom, rascou, sézamom, syrom ap. Piecť cca 5-6 minút.
Je to super!
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

alama
Ja mám už dlhé roky osvedčený veľmi jednoduchý recept:
1 kelímok kyslej smotany - musí byť najmenej 12% a viac
1 palmarin
250 g hladkej múka
Všetko dobre zmiešať, dať na noc do chladničky a na druhý deň vyvalakať a vykrajovať rôzne tvary, posoliť, potrieť vajcom, posypať makom, rascou, sézamom, syrom ap. Piecť cca 5-6 minút.
Je to super!
Nemáš tam tej múky nejako málo???
Ja to robím tiež, ale múky dávam 500 gr.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

SLANÁ TORTA: 20 g droždia, 0,1 l vody, 1 lyžička cukru, 250 g hladkej múky, 1 lyžička soli, 100 g masla, 1 vajce, Na ozdobu: 1 mrkva, 1 vajce uvarené natvrdo, 100 g tvrdého syra, plnené olivy, čili papričky v sladkokyslom náleve, kôpor, pažítka Plnka: 100 g masla, 150 g ochutenej majonézy,2 zemiaky uvarené v šupke, 1 cibuľa, 2 vajcia uvarené natvrdo, 2 sterilizované uhorky, soľ, mleté čierne korenie Poleva: 6 lyžíc mlieka, 100 g tvarohu, 100 g ochutenej majonézy, 1 strúčik cesnaku

Z rozmrveného droždia, vlažnej vody a cukru urobíme kvások. Preosiatu múku zmiešame so soľou, pridáme postrúhané maslo, vajce a kvások a vypracujeme tuhé cesto. Prikryté ho necháme vykysnúť. Cesto rozvaľkáme, vložíme do vymastenej tortovej formy a vo vyhriatej rúre upečieme.

Vychladnutý korpus rozkrojíme na tri časti, dve potrieme plnkou, položíme na seba, tretím prikryjeme a potrieme ho takisto ako boky torty polevou. Mrkvu očistíme, najemno postrúhame a rovnomerne rozložíme na polevu. Vajce očistíme, ozdobne narežeme a položíme do stredu torty. Zo syra ozdobnou formičkou vykrojíme rozličné tvary, olivy prekrojíme na polovicu a rovnomerne rozložíme na tortu, ozdobíme kôprom a posekanou pažítkou. Tortu dáme na niekoľko hodín na chladné miesto.

Plnka:

Maslo vymiešame dopenista, pridáme majonézu, najemno postrúhané zemiaky a cibuľu, nahrubo postrúhané vajcia a uhorky, posolíme, okoreníme a zmiešame.

Poleva:

Do mixéra vlejeme mlieko, pridáme tvaroh a rozmixujeme. Potom masu preložíme do misky a zmiešame s majonézou a s pretlačeným cesnakom.

Dobrú chuť:p
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

marči
Ak už máme za sebou recepty - sladké, skúsme si poradiť a narobiť si chute aj na niečo slané.....

SLANÉ SLIMÁČIKY



50 dg polohrubej múky
1 Palmarín
2 dg droždia
1 celé vajce
10 dg údeného syra
soľ
1-2 hod. necháme stáť
Z cesta urobíme väčší valec, ktorý rozdelíme na 10 častí. Každý diel vyvaľkáme do tvaru kruhu a radielkom rozdelíme na 16 častí. Posypeme syrom a rolujeme- vytvárame rožky. Vrch natrieme vajíčkom, posypeme syrom, sézamom a upečieme.



PRACLÍKY


40 dg polohrubej múky
25 dg masla ( polovica margarínu)
12 dg strúhaného syru Ementál
1,5 ČL soli
2 žĺtky
1 šľahačková kyslá smotana


SLANÉ ROŽKY


1 kg hladkej múky
0,5 l mlieka
200 g Palmarínu (namrviť)
2 vajíčka
1 žĺtok (bielkom natrieť vrch)
40 dg droždia
soľ
Pripravíme si kvások a dôkladne vypracujeme cesto. Necháme ho vykysnúť 1-1,5 hodiny. Urobíme z neho 6 bochníkov. Z každého potom vyvaľkáme kruh, ktorý rozdelíme na 8 dielov. Získame 8 trojuholníkov; zrolujeme ich od širšieho konca, potrieme rozšľahaným bielkom, posypeme rascou, sézamom a upečieme.



KLOBÁSOVÉ KOLÁČIKY


350 g hladkej múky
250 g margarínu
2 dl kyslej smotany
domáca klobása
1 vajce
syr, soľ

Z múky, masla a smotany vypracujeme cesto, ktoré necháme 12 hodín stáť. Rozvaľkáme ho na hrúbku 3-4 mm, vykrajujeme kolieska, potrieme vajcom, osolíme a dáme na suchý plech. Na každé koliesko položíme koliesko klobásy, opäť potrieme vajcom. Do stredu uložíme hviezdičku vykrojenú zo zvyškov cesta. Potrieme vajcom a posypeme strúhaným syrom. Upečieme.

Ak máte niečo dobré a odskúšané, čakám na recept a určite nie som sama !!!
Neskôr doložím ďalšie receptíky - ak bude záujem...


Aký margarín tam máš odskúšaný? Chcem ich cez víkend skúsiť, tak nech sú na 100%.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Asi myslíš pri tých praclíkoch, takže daj tam normálne - čerstvé maslo a napr. Palmarín.
Na Silvestra som okrem iného robila aj tieto koláčiky, vyskúšaj, neoľutuješ. Už som ich robila niekoľkokrát a nikdy sa ich nevieme dojesť...


http://www.kucharka.madness.sk/recep...e-kolaciky.php
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

No mala som na mysli klobásové koláčiky. Vôbec som si neuvedomila, že som to do otázky nenapísala.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

anmary
No mala som na mysli klobásové koláčiky. Vôbec som si neuvedomila, že som to do otázky nenapísala.
Aha. Kľudne tam môžeš použiť napr. Palmarin.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marči, tie pizzové koláčiky ukladáš postojačky, alebo poležiačky?
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Marína
Marči, tie pizzové koláčiky ukladáš postojačky, alebo poležiačky?
Po nakrájaní ich uložím poležiačky na naolejovaný plech, potriem vajíčkom, nastriekam syr a posypem pizzovým korením.

Prikladám obrázok, snáď ich tam uvidíš - tie väčšie kolieska.
DSC02237 3.jpg  
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľmi pekne ďakujem. Určite nimi našich poteším.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Cez víkend som robila pizzové koláčiky a musím povedať BOMBA! Veľkou výhodou je, že si ich môžem pripraviť vopred, dať do chladničky a keď príde návšteva tak ich len nakrájam, potriem, dám syr, korenie a upečiem. Mali veľký úspech, takmer sa mi z nich neušlo.:p
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Som rada, že sa Ti podarili a to, že sú výborné som spomínala aj ja. Nie a nie od nich odísť... Takže najbližšie aspoň 2 dávky ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať