Zavrieť

Porady

Ako správne vyplniť počet zamestnancov vo výkaze.

Vyplňujem výkaz pre priznanie finančného príspevku opatrenie 3B. Chcela by som sa opýtať či konateľ vstupuje do celkového počtu zamestnancov ku koncu vykazovaného obdobia. Nepracuje na základe pracovnej zmluvy, ale má odmenu konateľa. Platíme aj odvody. Ja som jeho odmenu zahrnula do celkového vymeriavacieho základu a zahrnula som ho do celkového počtu zamestnancov ku koncu vykazovaného obdobia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Stačí pohľadať na internete poučenie k výkazu 3B a máš tam komplet informácie. Konateľ bez pracovnej zmluvy nie je považovaný za zamestnanca na účely Prvej pomoci.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miruka75 Ďakujem. Ja som to poučenie čítala aj viackrát, ale nenašla som tam, či konateľ s odmenou vstupuje do celkového počtu zamestnancov. Našla som akurát, že tam okrem zamestnancov patria aj dohodári.
    Soňa K Za zamestnanca na účely tohto projektu nie je možné považovať*napr. pracovníka pracujúceho na dohodu, konateľa, ktorý nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu, spoločníka, ktorý pre svoju s.r.o. pracuje bez pracovnej zmluvy, spolupracujúce osoby – manželka, deti, rodičia, ktorí v zmysle zákona o nelegálnej práci nemusia mať uzatvorenú pracovnú zmluvu, osoby pracujúce na základe zmluvy podľa Občianskeho zákonníka, dobrovoľníka, konateľa, ktorý nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu.

    Článok nájdete na : https://podnikatelskecentrum.sk/proj...-a-usmernenie/
    Soňa K Poučenie pre Prvú pomoc plus.
      zbaliť

    Ako správne vyplniť počet zamestnancov vo výkaze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.