Zavrieť

Porady

Prijatá Fa bez ICO a DIC

Dobrý deň. Dala som si robiť web cez jeden portál, kde je zaregistrovana FO, ktorá mi reálne ten web robila. Dostala som síce Fa od portálu , ale ako dodávateľ je uvedená FO ktorá ten web vytvorila, ale nemá tam ICO a ani DIC. Môžem si dať takú Fa do nákladov? Ďakujem za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
marjankaj A načo ti je DIČ? Ty si správca dane?
Mimika1 Žeby náležitosti Fa?Otázka znela, či si môžem dať takú Fa do nákladov. Vopred ďakujem za odpoveď.
marjankaj A kde si sa to dočítala o tých náležitostiach? Skús ma poučiť.
marjankaj A prečo by si si nemohla dať takú faktúru do nákladov resp. do VOZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    O IČO sa píše v obchodnom zákonníku:
    §3a
    (1)
    Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
    -------------------------------
    O DIČ iba v daňovom poriadku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mimika1 Ďakujem za citáciu paragrafu z obchodného zákonníka. Osoba čo mi robila web - nie je podnikateľ, má len príležitostný príjem, vystavil mi Fa. Môžem si ju dať do účtovníctva?
    marjankaj Môžeš. Prečo by si nemohla? Ty tu básniš o náležitostiach faktúry.
    Mimika1 Este som sa s tym nestretla a mala som pochybnosti. Dakujem za odpoved
    marjankaj Ešte mi vymenuj tie "náležitosti" faktúry u neplatcu DPH. Nech sa dostanem do obrazu.
      zbaliť

    Prijatá Fa bez ICO a DIC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.