Zavrieť

Porady

oplatí sa dávať reprezentačné do nákladov pri jednoosobovej sro?

mám doklad - eprezentačné aj s DPH na 500,- účtujem 513/211 - celú sumu aj s dph= 500,-. . V hospodárskom výsledku mám teda 500,- v nákladoch, teda HV je príklad 2700,- . Do danového priznania dávam 513 ako PP, teda mi stupne HV na 3200,- a ja musím odviesť dan zo sumy 3200,- . mne sa vôb ec neoplatí dávať pri jednoosobovej sro do nákladov reprezentačné, lebo ešte doplácam pri danovom priznaní. Rozmýšlam správne?
kn-alka prečo doplácaš pri daňovom prizaní? keď nezaúčtuješ tých 500 ako repre, tak budeš mať základ dane 3200 a nie 2700 - takže je to úplne jedno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Teoreticky áno, ale ak to naozaj súvisí s činnosťou sro a ty si tie peniaze platil v hotovosti, tak ti tento výdavok bude chýbať v pokladni. Čiže týmto výdavkom znižuješ stav v pokladni. Podotýkam, vysoký stav pokladne nie je problémov všetkých firiem
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A keby nemal potrebu reprezentovať, tak mohol tých 500€ ušetriť.
    Aldan dakujem, nedarí sa mi vysvetliť konateľovi. Hlavne ked nakupuje oblečenie. To mi bolo poradené pri kontrole z DU tiež dávať na 513.
    Dáša_ No ja tipujem, že on vidí za tým hlavne to znižovanie pokladne.
    marjankaj A z čoho si potom bude vyplácať zisk, keď bude špajza prázdna?
    Dáša_ no hej, ale keby si chcel vyplatiť zisk, tak musí najskôr odviesť zrážkovú daň. Pri repre nemusí....
    marjankaj A nie sú "preddavky" na zisk zakázané?
    Dáša_ keď to danovému úradu nevadí. a ty máš napríklad k oblekom smernicu, kde vyžaduješ, aby každý, kto prichádza do styku so zákazníkom mal oblek, modrú košeľu, tak prečo nie? Môže to byť súčasť podnikovej kultúry. Mmch, by ma zaujímalo, či už daňové úrady toto postihujú. Lebo zatiaľ som o takom nepočula
    marjankaj Ani mne to nevadí. Jednosobová s.r.o. si môže napísať smernicu akú chce. Môže urobiť aj "posedenia" k rôznym výročiam pre celú dedinu. Hlavne aby jej zostalo na zaplatenie daní.
      zbaliť

    oplatí sa dávať reprezentačné do nákladov pri jednoosobovej sro?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.