Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ A za rok 2018

Dobrý večer, prosím Vás, chcem sa uistiť. Idem robiť DPFO A pre známu za rok 2018, ale mala robené RZD. Daňové potrebuje na to, aby jej mohli vystaviť formulár E9. Takže ide o dodatočné DP? A ak bol preplatok, ktorý bol samozrejme vyplatený, tak ho uvádzam, ale žiadosť už samozrejme nevypĺňam, však? A ešte ide o to, že v r. 2018 si neuplatnila DB na dieťa. Ako to uvediem v DP,ak jej bol vrátený aj preplatok? Ďakujem veľmi pekne.

Ak to niekomu pomôže, tak: DP som dala dodatočné, vyplnila som všetky riadky ako riadne DP a v časti rozdiely som vyplnila riadky 73, 75 , 76 a 78. Suma na vrátenie bude časť z DB a časť z dane na úhradu. Takže treba zakliknúť, že sa žiada o vrátenie DB a taktiež o vrátenie preplatku na dani.
Naposledy upravil mondes : 23.11.20 at 20:39
Mila123 preplatok predsa mala vrátený, tak nemôžeš ho späť žiadať, iba DB, ale musíš aj zohľadniť aj asignačnú daň,,,,,
mondes V riadnom DP bola daň na úhradu 100,88 Eur, a preddavky boli 177,25 eur. TAkže preplatok bol 76,37 eur. Nárok na DB (v RZD nebol uplatnený) je 258,72 Eur, z toho odpočítaná daň 100,88 eur, tak DB na poukázanie je 157,84 Eur. A taktiež som žiadala o vrátenie dane z r. 76 DDP vo výške -100,88 eur. 2% z daní si neuplatňovala.
.....malo by to byť takto ok, robila som to cez FS a kontrola prebehla úspešne. Tak dúfam, že je to ok. A ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňové priznanie FO typ A za rok 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.