Zavrieť

Porady

Z čoho sa bude počítať prípadná podpora v nezamestnanosti ak sa žena po rodičovskej dovolenke zamestná na 2 mesiace

Zamestnankyňa po rodičovskej dovolenka dostáva výpoveď a odstupné. Zvyšná dovolenka aj odstupné jej bude vyplatené k poslednému dňu rodičovskej dovolenky. Keby sa od nasledujúceho dňa zamestnala na 2-3 mesiace, z čoho sa jej bude počítať podpora nezamestnanosti ak by šla následne na úrad práce? Bude sa jej to priemerovať aj s dovolenkou a s odstupným ktoré dostane vyplatené z predchádzajúceho zamestnania?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Nie, nebude, lebo ak jej odstupne vyplatite pocas RD, tak nebude z neho platit poistenie v nezamestnanosti.
  Idealne pre nu by bolo, keby ste sa dohodli na cerpani jedneho dna dovolenky po RD a potom na skonceni PP dohodou, cize odvody sa zapocitaju tomu jednemu dnu.

  Len poznamka, vypoved jej pocas RD dat nemozete a ak dostane vypoved po skonceni RD, vypovedna doba jej zacne az od nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede.
  Jedine, co mozete, dohodnut sa snou na skonceni PP, vypoved tak ako pises, mozna nie je.
  11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  baculacik To nie je u nás. Ona práveže už tú dohodu s nimi podpísala Nevedela, mali to pre ňu nachystané a podpísala. A dali jej tam dátum práveže presne k poslednému dňu rodičovskej dovolenky. Skúšala sa potom s nimi dohodnúť na zmene ale nesúhlasia s ničím, že dohoda už je podpísaná... Rysuje sa jej ale zamestnanie, len nevie na ako dlho, že aby si tým nepokazila podporu. Aj keď príjem by mal byť vyšší ako mala pred rodičovskou dovolenkou, mala 3 reťazové pôrody. Preto sa pýtam či je pre ňu lepšie ísť odrazu po rodičovskej dovolenke na úrad práce alebo skúsiť to nové zamestnanie aj keď s neurčitou vyhliadkou trvania. Keby nastúpila až po týždni po skončení rodičovskej dovolenky, ovplyvní to nejako podporu keď tam bude akoby prerušenie sociálneho poistenia?
  veronikasad Má zamestnávatel nejaký problém s tým, že rodičovskú dovolenku zamestnankyne ukončí o deň skor ako je dohodnutý dátum v dohode a na posledný pracovný deň jej vykáže dovolenku ?

  Zamestnankyňa je už tehotná ?
  ivka70 A kedy konci RD zamestnankyne, nestihne este mesiac dopredu oznamit nastup po RD, ktory bude den pred ukoncenim PP?
  Jana Motyčková Ak počas RD nerobila (naor. na pravidelnú dohodu, zástupcu vlastníkov s príjmom a pod.), tak ak nastúpi teraz do zamestnania, materská sa jej určí z nového zamestnania, bez ohľadu na to, či ta bude týŽdeň, alebo 3 mesiace. To isté by bolo, ak by medzi zamestnaniami bola dáka medzera. Ak nové zamestnanie je s vyšším príjmom, tak je to pre ňu výhodné.
  baculacik ivka70 končí jej teraz 27.11
  baculacik rodičovská dovolenka sa môže skončiť o deň skôr? To som nevedela. Čo s tým jedným dňom,ktorý bude chýbať? Treba to niekde riešiť so sociálnou poisťovňou alebo zdravotkou? Zamestnankyňa tehotná nie je.
  ivka70 Ukoncenie RD oznamuje zamestnanec pisomne mesiac dopredu, kedy to bude je nom, moze aj v 2 rokoch dietata aj kedykolvek neskor. RD sa cerpa spravidla aspon 1 mesiac a najdlhsie do 3 rokov veku dietata.
  baculacik Skúsim jej odkázať či by sa nedalo aspoň toto. Nedá sa s nimi totiž nejak vraj komunikovať...
  Jana Motyčková Ukončenie RD oznamuje zamestnanec písomne aspoň mesiac dopredu, v kratšej lehote len so súhlasom zamestnávateľa. Takže ak sa nedá so zamestnávateľom komunikovať, tak k 27.11. to už nepôjde.
  ivka70 Čo s tým jedným dňom,ktorý bude chýbať? Treba to niekde riešiť so sociálnou poisťovňou alebo zdravotkou?

  - keby nahlasila mesiac dopredu, ze sa vracia do prace, zamestnavatel jej na ten den musi pridelit pracu alebo sa s nou dohodnut na cerpani dovolenky. Tym by ju opatovne prihlasil do poistovni, kedze PP by stale trval.

  To uz ale ona nestiha, jedine dohodou, ako pise Janka M.
  baculacik Takze PP bol ukonceny poslednym dnom rodicovskej dovolenky, dohodnut sa s nimi nedalo. Chcem sa este opytat ovplyvni vypocet podpory v nezamestnanosti pn-ka ktora bola medzi 2. a 3. porodom a aj pred prvym nastupom na matersku? Od maja 2013 bola mamicka na PNke a v novembri 2013 nastupila na prvu matersku.
    zbaliť

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  keďže stále pridávaš ... Aj keď ti už Ivka napísala - že zo skončeného zamestnia neplatí žiadne odvody do fondu nezamestnost, janka ti napísala - že ak by bolo nové - tak z toho ... jednoducho pozri v tu a presveč sa, že ako presne to je!
  zze/2003-461/108
  baculacik Ja naozaj ďakujem za všetky odpovede. Nakoniec zo zamestnania s najväčšou pravdepodobnosťou nebude nič takže teraz zamestnankyňa rieši aspoň približnú výšku podpory v nezamestnanosti ktorú jej vypočítajú. Je to mamička s 3 deťmi a je sama, potrebuje to aspoň približne vedieť aby sa vedela "pripraviť". Preto som sa pýtala ďalšiu otázku nakoľko sa zmenili skutočnosti ohľadom toho nového zamestnania ktoré sa jej rysovalo. Nemala som v úmysle spamovať tu otázku neustále dookola.
  Katy a R ale veď nespamuješ - len že najjednoduchšie a aj najistejšie je pozrieť zákon (preto som pripla) - tam máš presne, aké obdobie sa berie do úvahy , aj ako je to s VZ .... no čo už terazky narobí - keď sa nedalo inak.

  Z čoho sa bude počítať prípadná podpora v nezamestnanosti ak sa žena po rodičovskej dovolenke zamestná na 2 mesiace

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.