Zavrieť

Porady

Telekom - súdne rozhodnutie?

Nedávno som sa pýtal na Telecom prečo blokujú ako internetový provider jednu stránku. Sú tam síce zjavne ukradnuté informácie resp. neoprávnené pre-zverejnené ale takých je plno. Odpovedali mi niečo v zmysle, že to robia na požiadavku... a nasledovalo plno nezmyselných slov z ktorých nebolo jasné či ide o súdny príkaz alebo o čo. Skúsil som otvoriť túto stránku u ďalších 2 provajderov a išla. Klamú, alebo je možné, že si niekto vymohol súdný príkaz a uplatnil iba u jedného poskytovateľa internetu? Je niekde zoznam súdných rozhodnutí o blokácii internetových stránok. Mimochodom po pokuse o prístup na túto stránku sa objavilo klamlivé zdôvodnenie, že ide o fišing stránku, čo zjavne pravda nebola. Vôbec mi to nechýba, tak to dávam iba do diskusie ale zarazilo ma čo všetko je možné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Je to súkromná firma,vôbec nie sú povinní ti odpovedať,ak sa to teba netýka.Na tvojom mieste by ma skôr zaujímalo,prečo to neblokujú tí ostatní,keď sa očividne jedná o krádež a následný podvod,keďže niekto o niečom tvrdí,že je to jeho a ty naisto vieš,že nie je.
Načo sa v tom opakovane vŕtaš,keď ťa to tak strašne nezaujíma.
A keďže absolútne neviem,o čo sa jedná,tak ma to nezaujíma a nebudem sa k tomu viac vyjadrovať
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Mať tak tvoje problémy......
Chcela by som teba vidieť,keby tebe niečo ukradli,či by si to nechal tak alebo by si sa snažil to zablokovať u providera.
Nejako ťa to moc zaujíma,a veľa okolo toho zisťuješ a vypisuješ,nebodaj si to ty ukradol?
Keby ťa to nezaujímalo,tak okolo toho nebudeš sem tak podrobne vypisovať.
0 0
jsem jsem

jsem je offline (nepripojený) jsem

Ale, prečo iba u jedného. Je dosť nepekné ak niekto robí svojvôľné rozhodnutia, myslím Telekom. Nepoužili slovo "súdne rozhodnutie". Je tomu už pár mesiacov, nechcem hľadať mail, ale použili tam plno slov bez presného zmyslu. Dnes som náhodou v googli natrafil na túto adresu po zadaní istého mena a nehľadal som majetok dotyčnej, tak preto sa pýtam. Ja si myslím, že to urobili sami od seba inak by to napísali jasne že súdny príkaz alebo také niečo. Neviem či je správne ignorovať pravdepodobné porušovanie zákonov. Ja som v zmluve nič nenašiel, že si môžu niečo blokovať ak ich o to požiada trebárs nejaký notár. Ak aj je to zjavné ukradnuté, iba súd môže rozhodnúť že naozaj. Dnes urobia svojvoľne to a zajtra viac a čo potom. Z malých problémov ignorovania práva, kde nie je dôvod sa súdiť alebo odstúpiť od zmluvy, pramenia potom ozaj tie závažné. Ak by ukradli niečo mne tak idem zákonnou cestou cez súdne rozhodnutie a pošlem ho všetkým slovenským provajderom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jsem
....ale použili tam plno slov bez presného zmyslu....
...a ty si si vzal od nich príklad.
Plno slov o dvoch veciach...o ničom a o hovne.
1 1
jsem jsem

jsem je offline (nepripojený) jsem

Mali by mi odpovedať, však zmluva hovorí o neobmedzenom prístupe na internet, takže sa ma to týka. Tak som formuloval aj otázku, ale vyhli sa vyjadreniu o plnení zmluvy.
Nezaujíma ma ta stránka (však sa tam môžem dostať napr. z pracovného počítača), Zaujíma ma strašne správanie sa súkromnej firmy, ktorá si berie právomoc rozhodovať o tom na čo nemá kompetenciu - nech je to akokoľvek zjavné.
Takže sa v tom vŕtam teoreticky, preto som to dal do diskusie a nie ako otázku na právnu pomoc. Predpokladám, že vlastníkom údajov z katastra je štát, ten by určite požiadal všetkých provajderov, preto som presvedčený, že to v Telekome urobili sami od seba a chcel som sa dozvedieť niečo o praxi blokovania internetových stránok napr. či existuje nejaký zoznam stránok zablokovaných na základe súdných rozhodnutí a pod.
0 0
jsem jsem

jsem je offline (nepripojený) jsem

Nedal som otázku ale tému diskusie, však som to napísal. O tom či firma môže svôjvolne blokovať internetové stránky aj keď s 99,999% ukradnutým obsahom - myslím, že je to jasné na pochopenie (bez zdôvodnenia na základe čoho to urobili). Takže to o čom píšem je jasné a nie o tých dvoch spomínaných veciach.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jsem
Mali by mi odpovedať, však zmluva hovorí o neobmedzenom prístupe na internet, takže sa ma to týka. Tak som formuloval aj otázku, ale vyhli sa vyjadreniu o plnení zmluvy..
Vieš ty veľké ho*no o pojmoch!
Veď ty ani nevieš, čo znamená "neobmedzený" prístup na jednej strane a ochrana vlastníckych práv, autorských práv, iných zákonov na strane druhej. Miešaš hrušky s jablkami.
ISP vôbec nie je povinný zdôvodnovať blokáciu nejakej stránky, ktorá niečo porušuje, niekoho poškodzuje. Že iný ISP neblokujú? To je ICH problém - skôr, či neskôr buď zablokujú, alebo budú cálovať... ale TEBA je do toho úplné H***O!
Máš prístup na INTERNET? MÁŠ. Obmedzujú ti nejako rýchlosť? Nie? Tak buď rád, niekde to majú oveľa horšie, ak ISP začne uplatňovať FUP a klient na IPTV (prtetože i to je prístup na internet, i to sú dáta) v telke uvidí len štvorčeky...
0 0
jsem jsem

jsem je offline (nepripojený) jsem

Vieš to čo píšeš zdôvodniť, určite nie. To by mi mohli rovno povoliť iba jednu stránku - však prístup mám. O autorských právach nerozhoduje ISP okrem toho kataster neobsahuje údaje na ktoré sa vzťahujú autorské práva nejde o dielo, ale to nie je podstatné. Na ebay odmietli zablokovať presaj známky vydanej v roku 1946 a opečiatkovanej v roku 1945 - vraj nie sú kompetentní - to len na okraj. Samozrejme, že ISP by mal byť povinný informovať o tom za čo si platím. ISP nikdy nebudú calovať za to, že niekto niečo ukradol. Akurát ak by ignorovali súdne rozhodnutie, tak budú mať z toho problém. A s tým FUP (ak tým myslíš niečo ako fair user policy) a IP-TV to si už vážne prehnal, to by bolo nefér z ich strany, pozerať TV aj celý deň nemôže byť porušenie FUP.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

"... a nasledovalo plno nezmyselných slov ..." pre teba mozno nezmyselnych

suvisi ta blokovana stranka napr. hazardnymi hrami alebo inymi neleg. aktivitami?
Naposledy upravil avalik : 30.11.20 at 10:03
0 0
jsem jsem

jsem je offline (nepripojený) jsem

Konečne rozumná odozva.
Nie, viem o tejto kompetencii finančnej správy alebo ako sa volá príslušný úrad. Išlo o ukradnuté data z katastra z celoslovenským prístupom uverejnené na americkom serveri. V oboch prípadoch by to však museli blokovať všetci poskytovatelia. Overil som dvoch možno troch a všetci to mali voľné.

Pre mudrlantov čo sa tu ozývali, že ISP si môže blokovať čo len chce som našiel nariadenie EP a Rady EU 2015/2120 (tzv. Otvorený internet), ktoré explicitne uvádza, že poskytovateľ nesmie blokovať, spomaľovať ani diskriminovať nijaký obsah, aplikácie ani služby online s výnimkou troch osobitných prípadov (legislatívne nariadenia, ohrozenie integrity systému a v nevyhnutnej miere pri technických problémoch). Žasnem ako človek ktorý tu sedí a dá 10 príspevkov za deň si môže myslieť také absurdity. Určite aj bez toho nariadenia je to nonsens. Chcel som vedieť či je niekde napr. zoznam všetkých stránok zablokovaných súdmi - určite sú tu nejakí social justice warriors čo pokladajú internet nebodaj za ľudské právo a také niečo sledujú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ty vlastne o čom točíš ?????
Si trt makový sformuloval a nie otázku.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jsem
kataster neobsahuje údaje na ktoré sa vzťahujú autorské práva nejde o dielo, ale to nie je podstatné.
Točíš chujoviny a točíš, jak verklík...to máš od narodenia alebo si len teraz taký ?

Už si dva krát spomenul kataster.
Šak vytlač zo seba nejakú rozumnú myšlienku - KONKRÉTNU OTÁZKU...drísty a hovná si nechaj pre seba.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať