Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru a PN

Dobrý deň, pracovný pomer mi trval 2 mesiace ,ukončený bude k 30.11.2020 , predchádzajúci pracovný pomer mi trval v roku 2019 od januára do júla, medzitým som mal práce na dohodu.Som čiastočný invalid.Teraz sa mi zdravotný stav zhoršil,chcem sa spýtať z akého obdobia pracovného pomeru sa mi vypočíta PN ka.Dakujem
10 komentárov     zbaliť
ivka70 A kedy by mala PN zacat?
Kolko dni, ci ake obdobia si na tu dohodu odpracoval?
Luboso Na dohodu som odpracoval v r.2019 1 mesiac, potom som bol evidovaný na úrade práce, a v tomto roku,pred touto prácou na pracovnú zmluvu som necelé 2 mesiace odpracoval na dohodu.
veronikasad Ako ID si z dohody nem.poistenie neplatil?
Luboso Nie,neplatil. Tak zrejme by bola PN platená z vymeriavacieho základu z minulého roku z obdobia čo som mal pracovnú zmluvu?
Luboso Tak by to teda bolo,z minulého roku vymeriavací základ?
Luboso Ešte sa chcem spýtať ,keď pracovný pomer skončil k 30.11. a na PN sa ide 7.12. tak by to malo byť v tej lehote siedmych dní,ochrannej lehoty podľa mňa, lebo bolo to spochybnené,že by to nemuseli uznať na sociálnej poisťovni.
veronikasad Ochranna lehota je 7 kal.dni, dnes je teda posledný den. Bol si sa predtym zaevidovať na UP ako uchádzač o zamestnanie? Ak ti nevznika narok na dávku v nezamestnanosti, ako ID kvôli plateniu zdr.poistenia nemusis.
Luboso Ďakujem za odpoveď, nebol som sa zaevidovať,nemám už nárok na podporu,PN sa vypísala na bývalého zamestnávateľa a zaniesol som ju na soc.poistovnu.
veronikasad Byvaly zamestnavatel už s tvojou PN nič nema, ide o nárok z ochrannej lehoty
Luboso Tam len na PN keď bolo názov bývalého zamestnávateľa,to by nemalo vadiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Skončenie pracovného pomeru a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.