Zavrieť

Porady

Kapusta s chrenom

Prosil by som poradiť recept na sterilizovanú kapustu s chrenom.Niekedy dávno som to jedol a bolo to vynikajúce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dúfam, že ti bude chutiť :
    5 kg kapusty najemno nastrúhať, 1 kg cibule nakrájať, chren vyčistený kefkou, oškrabaný a nastrúhaný cca 30-40 dag, nálev : 1,8 l vody prevariť
    s 0,5 l octu, 1 nakladač, 12 dag cukru. Letným nálevom zalejeme suroviny, dobre premiešame, necháme chvíľu ( cca 1,5-2 hod.) postáť, trochu vytlačíme a plníme do fliaš. Sterilizujeme pri 80 st.C - 5 minút.
    Ja pridávam tesne pred plnením asi 1 kg nastrúhaných jabĺk, premiešam a plním.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Ďakujem pekne Vlastička , manželka mi to v sobotu naloží už sa teším.
    Recept vyzerá podľa mojich predstáv.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Aj ja robím takto. Niekedy ho potom upravím po otvorení z flaše ho dám do misky pridám jogurt, pochut. smotanu alebo tatarku, a tiež postrúhaný syra trošku oliv. oleja. Je to len taká malá zmena ale chutí fantastický.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Manželka sa pýta či je to v poriadku keď tú zmes zaleje nálevom a potom vytlačenú naplňa do pohárov a sterilizuje.
    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ldi
    Manželka sa pýta či je to v poriadku keď tú zmes zaleje nálevom a potom vytlačenú naplňa do pohárov a sterilizuje.
    Ďakujem
    Áno, presne takto to urobí! Je výborná, ti jabĺčka tam urobia svoje.

    ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

    ivetuska
    Tak toto vyskusam aj ja. Uz som na to velmi zvedava. Este nikdy som o tom nepocula, nieto este jedla. Ale vyzera to celkom dobre. Aspon na papieri.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Už som tu kedysi prikladala takýto recept. Takže pripájam link. Výhoda je, že sa šalát nesterilizuje.

    http://www.porada.sk/t14553-salat-z-...t=%E8alam%E1da

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Neviete poradiť? Kedysi keď ešte fungoval v Bzenici Valašský šenk, dávali tam ako oblohu k jedlám červenú kapustu so škoricou.
    Neviete ako sa to robí?

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    V časopise Nový Čas pre ženy, som čítala radu,ako zavariť kapustu do pohárov.Nastrúhať, posoliť,nechať odstáť , natlačiť do pohárov, dobre uzavrieť a vraj nechať vykysnúť.Samozrejme pridať korenie,atď.Má niekto s týmto skúsenosť.Aká je nakoniec tá kapusta a ako to kysne,netečie to?Vraj zostane aj pekná biela.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.