Zavrieť

Porady

Platí sa z príspevku prvá pomoc DzP

Ahojte prosím platí sa daň z príjmu z príspevkou prvá pomoc a prvá pomoc plus daň z príjmov právnickej osoby?
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Zatial ano, vraj ma byt zmena zakona, ze by to do prijmov neslo ....
janulka5595 V tej novele čo vyšla toto neupravili ešte?
ivka70 ano, bol oto schvalene 2.12., uz to je aj v ZZ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Včera schválili v NR SR - parlamentná tlač č. 199

    Pre FO:

    11. V § 9 ods. 2 písm. d) sa na konci pripájajú tieto slová: „ak nejde o plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce,46a)“.

    Poznámka pod čiarou k odkazu 46a znie:
    „46a) § 54 ods. 1 písm. e) zákona č. 5/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov.“.


    ------------------------------------------------------------------------------------------
    súčasné znenie § 9 ods. 2. písm d) plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce46) okrem platieb prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa § 6,
    ------------------------------------------------------------------------------------------

    Pre PO:

    V § 13 sa odsek 2 dopĺňa písmenom k), ktoré znie:
    „k) plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce46a) a plnenia poskytnuté podľa osobitného predpisu.54a)“.

    -----------------------------------------------------------------------------------------
    § 13 ods. (2) Od dane sú oslobodené aj
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Naposledy upravil avalik : 03.12.20 at 12:32
    janulka5595 Takže oslobodené? Ako odpočitatelna položka od ZD?
    Katy a R Ak je niečo podľa § 9 - tak je to oslobodený príjem! nič viac a nič menej

    Platí sa z príspevku prvá pomoc DzP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.