Zavrieť

Porady

Prevod peňazí z PAYPAL na bežnú účet

Zdravím všetkých dobrých ľudí, mal by som prosbu o pomoc. Pred rokmi som si založil účet na PAYPAL. Sporadicky (2-3 do roka) ho využívam na platenie pri online nákupoch. Predával som jednu vec cez inzertný portál a kupujúci sa ma opýtal či by mi nemohol zaplatiť cez PayPal. Súhlasil som. Všetko prebehlo v poriadku. Peniaze mi boli pripísané na môj PayPal účet. Keďže PayPal používam zriedkavo chcel som si tieto peniaze previesť na môj bežný bankový účet ktorý mám v Slovenskej sporiteľni. Tu ale nastal problém. Doteraz som v PayPal mal pridanú len moju debetnú kartu Maestro. Klikol som na pridať bankový účet a zadal som IBAN môjho účtu. Vypisuje mi to stále že: Ľutujeme. Momentálne nie je možné vašu žiadosť spracovať. Skúste to znova neskôr.
Skúšal som to veľa krát. Potom aj v nasledujúcich dňoch ale stále to isté. V čom je asi problém? Prečo PayPal nechce pridať môj účet?
Budem vďačný za Vašu pomoc.
Vopred ďakujem.
duves Zadavaš to cez apku v smartfone? paypal ma apku, skusil by som to tak zadať.
Peter425 Ahoj, vďaka za tip. Skúsim to.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Podla mna robis niekde chybu. Ucet treba zadat v tvare IBAN, bez medzier, na zaciatku SK velkymi pismenami.
    duves Nerobí, už viem kde je na 99% problem.
    Peter425 Ahoj, zadávam to tam správne.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Takto, mal som 2 účty, prave som taky starší z roku 2008 zrušil. A teraz. Paypal jednoducho potrebuje vedieť, že ty si naozaj ty a nie napr. "mustafa" čo tadial robí prevody na zakazane veci, napr. na zbrane. Máš robenu autorizáciu prihlasenia z webu prostredníctvom sms autorizácia na mobilne číslo? Ja som priradil ten bankovy účet zo zrušeneho konta k tomu novšiemu. Takže nezabudni, potrebuju si ťa autorizovať na tel.číslo, autorizáciu komu sa predala sim karta s číslom niekto autorizoval. Je to jasne, nie?

    Potom ti pojde pridať aj bankovy účet, budu žiadať povolenie na inkaso. Nakup tovaru, dohodnutu sumu zinkasuju cez bankovy účet, čo tam zadaš. Na mobil ti príde autorizačny kod a ten zadaš. Jasne ako facka.
    paypal.jpg  
    paypal_inkaso.jpg  
    1/1
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter425 Ahoj, vďaka za radu. Nepoužívam sms autorizáciu. Myslíš, že je to tento problém? Len zo zaujímavosti som zadal číslo účtu mojej manželky a normálne to zobralo a mohol som pokračovať s pridaním účtu. Ale potom som to radšej zastavil. Teraz som zmätený. Moje číslo účtu neberie a manželkine áno. Môže byť, že môj účet v SLSP je nejako blokovaný? Manželka má Tatrabanku.
    duves To sa mi nezda, číslo IBAN je dlhe, ma 24 znakov. Asi si urobil preklep.
    Peter425 žiaden prekleptam nemam, mam 24 znakovy iban. Ked tam zadam iban mojej manzelky tak to zahadne inde len moj neberie.
    Peter425 Napadlo ma či neskúsim odstrániť z PayPal moju debetnú kartu. Potom by som skúsil pridať môj účet a potom následne zase pridám späť moju debetnú kartu. Čo si o tom myslíš?
    duves Netuším, skus. Karta sa da pridať nasledne.
      zbaliť

    Prevod peňazí z PAYPAL na bežnú účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.