Zavrieť

Porady

PN alebo čo mám robiť?

Dobrý deň,
Od 13.2.2019 som zamestnaná v hotelierstve, keďže je to teraz v našom odvetví také zlé, naši zamestnávatelia, ktorí mali hotel v prenájme, k 31.12.2020 končia a odovzdávajú hotel majiteľovi. Zmluvu mám v podstate do 13.2.2021. Pred nástupom do zamestnania som bola na podpore v nezamestnanosti, vybrala som plnú dávku 6 mesiacov. Takže teraz mi nevzniká nárok na dávku v nezamestnanosti. Chcela by som vedieť, ak by som šla na PN od 21.12.2020, a bola by som na maródke do konca februára, vznikol by mi po ukončení PN nárok na podporu? Alebo to už nemám ako uhrať, aby som sa aspoň k pár € dostala?
A keďže končia zrušením s.r.o., majú povinnosť dať nám nejaké odstupné?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak by PN bola az po ukonceni PP, do potrebnych 2 rokov by sa ti nepocitala.
    Ak tvoj PP skonci skor ako 13.2.2021, treba si najskor doplatit dobrovolne poistenie v nezamestnanosti (cely balik v SP) + za ten cas aj ZP a az potom sa evidovat na UP, aby narok na podporu mohol vzniknut.

    Ak konci sro, tak zamestnanci maju dostat vypoved kvoli zruseniu pracovneho miesta, ta je spojena s odstupnym, ale narok na odstupne je az po 2 rokoch trvania zamestnania, cize teba by sa netykala.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bebas A ak by bola PN ešte počas pracovného pomeru teda od 21.12 a oni by mi medzi tým dali výpoveď od 1.1.2021, tak by sa mi to počítalo, ak by som bola na PN do konca februára a teda by mi vznikol nárok na podporu?
    veronikasad Mesačná suma, vrátane poistenia v nezam. v roku 2021 bude 191,91€, nezabudni poistenie v nezamestnanosti zaškrtnúť v reg.liste FO. Za február by si zaplatila len pomernú časť.

    Pri ukončení prac.pomeru dohodou máš nárok na odstupné vo výške jednomesačného priemerného zárobku, musí byť však v dohode uvedený dôvod ukončenia pracovného pomeru.
    veronikasad Pred začiatkom evidencie na UP by si musela PN-ku ukončiť.
    veronikasad Zle som zaradila komentáre, patrí pod moju odpoveď
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti potrebuješ 730 kal.dní poistenia v nezamestnanosti v posledných dvoch rokoch.
    Na PN-ku môžeš isť, po skončení pracovného pomeru sa treba prihlásiť v SP ako dobrovolne poistená osoba z minimálneho vymeriavacieho základu. Poistenie budeš platiť aj počas poberania nemocenského, na UP sa treba isť zaevidovať až keď budeš mať splnené podmienku 730 dní poistenia

    Ak sama nepožiadaš o ukončenie pracovného pomeru dohodou, budeš mať nárok na odstupné. Ak pracovný pomer končí bez plynutia výpovednej doby, pozor na to, aby si mala v dohode uvedený dôvod skončenia prac.pomeru - inak dohodu nepodpisuj.
    bebas Ďakujem za odpoveď, veď to že nám ešte výpovede nedali, ale už viem že končia. Takže nárok na odstupné mám, aj keď nie som zamestnaná 2 roky?
    Dobre som pochopila, že keď mi skončí pracovný pomer 31.12., nejdem na úrad práce, ale budem ako dobrovoľne nezamestnaná a zaplatím si sama poistenie do 13.2.2021 ? A potom sa prihlásim na ÚP a môžem poberať podporu v nezamestnanosti?
    Prosím ťa, nevieš koľko by ma to dokopy vyšlo za mesiac?
    Ďakujem

    PN alebo čo mám robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.