Zavrieť

Porady

Opatrenie 2

Dobrý deň. Možno by mi vedel kto poradiť prípadne ma naviesť kde si môžem pozrieť bližšie informácie. SZČO požiadal o opatrenie č. 2 od marca keď nemal príjem prípadne pokles príjmu.Od Oktobra je na PN, za oktober mál príspevok vyplatený a za mesiac November príspevok nebol vyplatení. Oktober bol časť mesiac na PN a November celý mesiac je možne že preto nemal vyplatený príspevok pri poklese príjmu.Ovplyvňuje PN aby mál nárok na dotácia opatrenie č. 2. Vopred Ďakujem
Naposledy upravil lenka1309 : 19.12.20 at 17:34
8 komentárov     zbaliť
veronikasad požiadal o príspevok Opatrenie č. 2 a nebol mu vyplatený ?
lenka1309 Za mesiac oktober bol vyplatený a za mesiac November nie tak som si to spojila s tým že keď bol PN celý mesiac. Výkazy som podala za mesiac aj November. Ano opatrenie č. 2
veronikasad výplata príspevku za november bola zamietnutá ?
lenka1309 Preto že bol celý mesiac na PN? A oktober bol iba časť mesiaca tak preto to mal vyplatenú dotáciu za oktober?
A teraz ho vypísal doktor od 18. 12. a v mesiace december bude mať pokles príjmu tak môže poslať výkaz a mal by mať dotáciu priznanú. Dobre tomu rozumiem. A ešte otázočka keď je SZČO na OČR na dotáciu má nárok?
veronikasad dostal písomné stanovisko že mu dotáciu zamietajú ?
lenka1309 nie len majú na úradoch toho veľa tak som sa neinformovala. Ale skúsim tam zavolať v Pondelok. Len viem keď som volala na pomahame ľuďom keď mali ešte infolinku tak mi bolo povedané že PN neovplivňuje vyplacanie dotácie . Škoda že som si to nedala poslať mailom aby som sa mala o čo oprieť.
veronikasad Nerob paniku, termín na podanie výkazu za november je do konca januára ... Klientka bola PN od 21.10.-20.11., príspevok za november jej vyplatili, za oktober jej nevznikol nárok ...
lenka1309 Ano to rozumiem ale keď je SZČO PN celý mesiac pravdepodobne mu nebude priznaný lebo aj tak nemohol vykonávať činnosť na základe PN či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

    Mám sa dobre Wanda9
    Mala som klienta, ktorý bol celý mesiac november PN, požiadali sme o príspevok a aj sme ho dostali. Predtým som sa telefonicky pýtala a bolo mi povedané, že PN nie je prekážkou na vyplatenie pomoci v opatrení 2. A máte podpísaný dodatok k Dohode s upsvar, ktorý je potrebný pre POMOC+?
    lenka1309 Tak som prišla na chybu, výkaz som poslala za mesiac november, a správkyňa sa mi vyjadrila že výkaz neprišiel tak nemali na základe čoho výplatiť príspevok za mesiac november. Tak výkaz som poslala ešte ráz.
    veronikasad Asi si ho neposlala na správnu mailovú adresu,alebo neuviedla cislo cislo zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.