Zavrieť

Porady

Cítim nepokoj

Dobrý deň, som muž mam 20 rokov a pred 3 mesiacmi som skončil v nemocnici lebo som myslel ze mam infarkt. Infarkt to našťastie nebol. Mam síce aritmiu ale okrem toho mam všetko zdravé. Už pred tým ako som skončil v nemocnici sa mi pri nejakej činnosti stále rozbusilo srdce mal som pocit ze mi skáče tlak a tazko sa mi dýchalo plus mal som problém stráviť hocijaké jedlo a nadmerné som grgal a cítil som nepokoj. odporučili mi rehabilitácie chrbta. Stav sa mi trocha zlepšil ale stále to nie je ako pred tým stále nemôžem plnohodnotné cvičiť a žiť a dosť často pri nejakej činnosti cítim ako mi nepravidelne bije srdce a skáče tlak hore dole( ale keď si ho zmeram je v norme) a stále enormne veľa grgam . Už som aj uvažoval ci to cele nespôsobuje žalúdok ale fakt netuším rehabilitácie zatiaľ nepomohli a deň po rehabke sa vždy cítim horšie. Ak mal niekto niečo podobné budem veľmi vďačný za každu radu.
Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Praktický lekár co hovorí? Robil ti vyšetrenie krvi?
marjankaj A ten tlak ti skáče hore dole iba keď si ho nemeriaš?
buchač marjankaj (Včera 21:30) A ten tlak ti skáče hore dole iba keď si ho nemeriaš?
================
Zaujímavé, fakt zaujímavé...aj mňa to zarazilo.
------------------------
..." mam 20 rokov a pred 3 mesiacmi som skončil v nemocnici lebo som myslel ze mam infarkt. Infarkt to našťastie nebol..."

Ono by bolo možno aj vhodné vzhľadom k tomuto pouvažovať o hypochondrii...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Vypni telku a zahod mobil.Ak nie tak sa ozvi psychiatrovi.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka Nesúhlasím s psychiatrom.To je najjednoduchšie a najľahšie.Vidno,že si doktor. Oni iné nevedia,len odjebať človeka pomocou liekov.
    BXLmiami Ty to vieš lepšie?Prihlás sa,hľadajú do nemocníc.
    kopretinka Do nemocnic hľadajú personál na ošetrovanie kovidových. Čo to má spoločné so zadávateľovými problémami.
    buchač BXLmiami (23.12.20 09:41) Ty to vieš lepšie?Prihlás sa,hľadajú do nemocníc.
    ===================
      zbaliť
    samuel07 Ďakujem. Našiel som si to. Ano celkom to sedí ale skôr si nemyslím ze to je môj problém.
    Dáša_ To tvrdia skoro všeti

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    vyser sa na posilovanie a pracuj manuálne, aj psychika sa ti upraví

    Semirra je offline (nepripojený) Semirra

    Semirra
    Samuel, to je psychika. A psychiku najlepšie vylieči obyčajná fyzická práca. Pravdaže, ak máš kde pracovať. Ak máš k dispozícii iba gauč, TV a mobil, tak svoj osud nezmeníš. Pre istotu nevynechaj vyšetrenie u praktického lekára. Ak máš problémy s trávením možno by ti dobre urobila práca v kuchyni pri príprave jedla. Aspoň takáto práca, keď už nič lepšie namáhavejšie.
    Naposledy upravil Semirra : 27.12.20 at 19:04
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    samuel07 Skôr si myslím, ze to je niečo so žalúdkom, lebo po jedle mi býva ťažko a nadmerné grgam.
    Dáša_ mnohé žalúdočno brušné problémy májú práve pôvod v psychike. Skús to pripustiť a začať to riešiť z tejto strany
    kopretinka Ja pracujem fyzicky.....vždy som pracovala.....mne poradíš čo?
    Zamestnať sa v kancelárii?
    Mila123 Samo, dobre si prečítaj čo ti napísala BXLmiami, ona je tu lekárom, má skúsenosti, ak to budeš ignorovať skončíš pri hospitalizácii na psychiatrii.....
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Tetánia,panické ataky,reflux......
    Aj strava môže pôsobiť na psychiku,aj zablokovaná chrbtica.Nečakaj nápravu za pár dní.
    Ja som sa v tom plácala 10rokov,kým som zistila,čo mi je.
    Žiadny doktor mi nepomohol.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes kopretinka, aj prezradíš, čo si zistila? A už si ok? Ďakujem.
    kopretinka Tetánia,ataky,alergia na lepok,občas reflux....
    Tetania lepšie,záchvaty sú,občas,vysadila som múku,reflux neviem,čo mi spôsobuje,lebo to mávam aj keď už múku nejem....tie ataky neviem ovplyvniť,ale viem to nejako prežiť,aj tetanický záchvat.Lebo už viem,čo to je.
    Lieky žiadne,lebo oni len AD vedia predpisovať,nič iné.
    Nedopátrala som sa k príčine tetánie,vraj mi to nespôsobuje ani krčná chrbtica,že tam až taký útlak na nervy nie je.Tak asi len stres,vyčerpanie.fakt neviem,ani magnezium nemam pod normu,ale toto,čo sa bežne zisťuje,nie je spoľahlivá metóda.
    Určite sú vhodné masáže a Dornova metóda,už som dávno nebola...chodila som do BA,ale teraz čo môžem,velke prd.....
    Tetánia nie je choroba,je to dôsledok.Pričinu musi každý hľadať u seba....bohuziaľ,niekto je v takom stave,že bez AD to nedá.Ale nie nastálo,len na čas.Je to velká závislosť.Ja som sa zaťala a prekonala to najhoršie,....vekom ale prichádzajú ďalšie choroby.....
    BXLmiami No lenže to spôsobuje psychika a to ako hľadáš a určíš si nepriateľa a cieľ a všetko čítaš a riešiš,to ako chceš aby to s Tebou robil lekár.Najlepšie medzi dalšími 20 ľudmi v pracovnom čase denne do toho telefony atd.
    Takže rada pre mladého-zahod telefon,vypni hysterické správy,neporovnávaj sa na sieťach a začni sa venovať sám sebe.Nauč sa byť sám so sebou a zoznám sa sám so sebou.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tetánia,panické ataky,reflux.....
    pridam aj mozne histaminova intolerancia, SIBO

    Vela veci suvisi so stravou, jej spracovanum organizmom.
    Lieky prakticky neexistuju, pomaha zmena zivotneho stylu, stravovania.
    Napr. histamin, ktory riadi vela veci v organizme a zvysuje s fyzickou namahou, roznym jedlom a pod. moze kludne sposobovat aj busenie srdca, nespecificky pocit nepokoja. Skus poziadat obvodneho o zaslanie na gastro, vela veci vedia odhalit tam.
    samuel07 Ďakujem všetkým za odpovede. Pri testoch som mal aj malo draslíka tak možno aj to niečo spôsobilo.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Akú máš arytmiu ? Len občas niekedy bum mimo tempa , alebo fur nebodaj fibrilacia predsieni..........v 20 rokoch ? To sa mi nezda.
    samuel07 Iba občas. Hlavne som to mal pri cvičení ku koncu tréningu ale niekdy aj v kľude
    comodo Nie každý je stavaný na silové alebo vytrvalostné cvičenia nadoraz síl. Tu vidíš , že máš limity a jedné riešenie je sa prispôsobiť. Doporučujem kardiológa a týždenný ekg holter.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.