Zavrieť

Porady

Rušenie príjmu rozhlasového vysielania.

Od istého času mám pravidelne rušený príjem rozhlasového vysielania. To znamená u mňa doma, bývam v paneláku.

Nenapíšte mi, prosím, že si mám zapnúť TV, alebo niekam ísť.
10 komentárov     zbaliť
buchač Pusť si CD, niečo z USB alebo YT...
Semirra Ďakujem.
misoft Predpoklad - obyčajné rádio - analógové vysielanie. T.z. niečo doma - nejaký spotrebič - ti to ruší, prípadne u niekoho v blízkosti (sused). Treba zistiť ZDROJ rušenia - odstrániť toto rušenie.
Semirra Čo môže rušiť analógový príjem?
pavol54 sused rezident posiela správy svojmu šéfovi
jelalim Aka lokalita? Aka stanica a na akej frekvencii?

AKo dlho tva to "rušenie"? Aký rozhlasový prijímač? Skúšali ste iný?
korela Ja sa skúsim iba jemne spýtať, ako nahlas si ten prijímač púšťaš? Pretože ak niekoho zo susedov ruší, nebol by problém spustiť "rušičku".
misoft Stačí obyčajná pračka, mixér, vysávač.... ak má v kýbli odrušovacie kondenzátory, zlé uhlíky - tak ruší a ruší....
Semirra Aj susedová? Ruší to a ruší, stále. A bolo mi odkázané, že som precitlivená a nemám zmysel pre humor.
misoft Aj susedova! By si sa divila, ale napr. nejaký spotrebič (pračka, vysávač), ktorý nemá v poriadku odrušenie, dokáže rušiť v paneláku aj cez 2 poschodia! Každý si myslí, veď panelák má v betóne železo, malo by to chrániť. Áno, chráni, ale pred prepätím (bleskom) - je to Farradayova klietka. Lenže tá nechráni/neodruší vysoké frekvencie - cez panel veselo putujú (ako inak by si mohla zistiť, že sused má tiež wifinu? Jednoducho - tie frekvencie cez panel prejdú i keď oslabené).
I PotPalo spomínal iné spotrebiče, ktoré rušia, pretože vyžarujú VF žiarenie, ktoré sa mieša s VF rozhl. staníc. Zdraviu síce neškodí (neveriť HOAXom o 5G sieťach!), ale na príjem rádia majú často vplyv. A ten sused často ani nevie, že jeho prístroj je príčina a tiež asi nadáva na niekoho, že mu to ruší....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    kopretinka To rušenie je aj teraz v zime......a hento na tom linku sa mi nikdy nestalo,žeby uplne cudzia stanica začala hrať

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Tiež v paneláku. U nás sa už rádio skoro vôbec nedá počúvať, všetky stanice sú zašumené, alebo rušené. To je daň za pokrok. Zistil som, že napríklad obyčajná LED žiarovka vydáva také rušenie, že pokiaľ dám rádio meter od nej, už okrem vrčania nenaladím nič. A teraz kopa susedov a u nich: tucet žiaroviek, nabíjačky k telefónom alebo notebookom, LCD televízory, routre, všetko to má spínané (impulzné) zdroje. Ak sa toto všetko spočíta, je to taká nálož elektromagnetického rušenia, že je zázrak že tu ešte vôbec niečo funguje a že sme od toho ešte nepokapali. Čo sa s tým dá robiť? Nič.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Tiež mám ten problém,v priebehu dňa niekedy musím preladiť na inú stanicu.
    Jeden deň rádio hrá,druhý deň na tej istej stanici šumí..
    Rádio bolo dlho položené na chladničke,v blízkosti mrazničky a mikrovlnky.
    Keď bol otec v nemocnici,tak som ho preložila.Tam mi hralo dlho bez problémov.V momente,ako prišiel domov,tak zas chrčí
    Otec má klince v nohe,žeby to?
    Ja fakt neviem..,.
    Ale Lumen má signál vždy čistý a najhlasnejši,asi to ide priamo zhora

    Rušenie príjmu rozhlasového vysielania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.