Zavrieť

Porady

Exekúcia zrážkou zo mzdy po ukončení exekúcie

Dobrý deň, v máji 2018 som požiadala exekútora o výúčtovanie a doklad o ukončení exekúcie, nakoľko bolo všetko vyplatené. Ten istý exekútor na základe rovnakého platobného príkazu začal tú istú sumu vymáhať opätovne v lete tohoto roku zrážkou zo mzdy o čom som nevedela(bola som OČR) a v decembri 2020 mi stiahol zamestnávateľ 200€ zo mzdy. Po zdokladovaní ukončenia mi síce boli peniaze vrátené. Ako postupovať, keď exekútor svojvolne žiada zrážku zo mzdy, pričom je exekúcia ukončená? Kam podám sťažnosť? ďakujem PK
Naposledy upravil PetraKlima : 27.12.20 at 13:23 Dôvod: chyba
misoft SKE.https://www.ske.sk/ - Pokiaľ exekútor ti vydal vyúčtovanie a doklad o ukončení exekúcie a začal opätovne tú istú exekúciu podľa toho isté PR - pravdepodobne A) buď sa pomýlil, B) koná protiprávne - v tom prípade podať podnet (hore uvedené) na prešetrenie postupu exekútora. Pokiaľ bude jednanie exekútora zjavne protiprávne - môže byť aj na exekútora podaná žaloba.
PetraKlima Dakujem. Ano bol to ten isty platak a exekutor sa pomylil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Exekúcia zrážkou zo mzdy po ukončení exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.