Zavrieť

Porady

Dlh voči SP a pandemická PN

Mám dlh voči SP 8 Eur. V októbri 2020 som čerpala pandemickú PN, teraz mi prišlo rozhodnutie, že mi nevyplatia PN, keďže som neuhradila 8 Eur. Stalo sa to nedopatrením. Je možnosť doplatiť uvedený dlh, napísať odvolanie voči rozhodnutiu o nevyplatení PN a uvedenú PN mi doplatia? Ďakujem.
veronikasad Z akeho dovodu vznikol nedoplatok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Žiaľ, nie je to možné vyplatiť spätným doplatenim.
    Treba doplatiť všetky dlhy a ďalšia PN by už mala byť vyplatená. Tá existujúca už nie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš skúsiť požiadať o odstránenie tvrdosti zákona, ale zial asi nepochodis, dlh bol vacsi ako 5€. Pred odoslaním PN-ky si treba skontrolovat saldokonto v SP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Veronika to odstránenie tvrdosti zákona sa ešte v dnešnej dobe dá??? stretla som sa s tým dávno, ešte pred platnosťou zákona o soc poistení
    veronikasad Neviem, treba vyskúšať ... Je to mala suma nedoplatku, ak poistné plati pravidelne
    Mila123 ešte by sa možno dalo preskúmať interval PN, , či nie je možné presunúť € z 11/2020 do 10/2020 kde vznikol nedoplatok......ale to iba preskúmať, ale chýbajú údaje......
    Katy a R mila - teraz s presunom nepochodí -ak čerpala PN so začiatkom v 10. mes - tak jednoducho do konca októobra nesmel byť dlh nad 5 eur. podľa rozhodnutia bol 8. To ešte za september - bolo dosť času to vyrovnať. a ani tvrdosť zákona nepomôže - splatnosť je presne daná . leda tak ak by motyka vystrelila ?? za skúšku nič nedá ☺
      zbaliť

    Dlh voči SP a pandemická PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.