Zavrieť

Porady

Materská dovolenka a ročná odmena

Zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku v septembri. V decembrovej výplate sa bude vyplácať ročná odmena. Ako ovplyvní táto odmena vyplatenie materského? Našla som, že v prípade, že sú to peniaze za predchádzajúce obdobie (pred materskou dovolenkou), že by o materskú nemala prísť. Dobre som to pochopila? Zároveň táto naša zamestnankyňa pracuje na dohodu o pracovnej činnosti (práca z domu), kde má vyplácanú mesačnú odmenu. Je lepšie túto ročnú odmenu pripojiť k dohode, alebo ju máme vyplatiť zo zamestnania, z ktorého nastúpila na materskú dovolenku. Prosím poraďte.
Mila123 SP sa dá vysvetliť, prečo má odmenu cez MD (z poistenia, z ktorého sa vypláca nemocenská dávka), ak to dáte k dohode o prac. činnosti z nej si neuplatňuje nemocenské, tam máte aký spôsob odmeňovania?
JAJA11 Tam má dohodnutú mesačnú odmenu, musela by som jej navýšiť odmenu za mesiac. Ale odvody by boli rovnaké ako pri vyplatení ročnej odmeny z pracovného pomeru, nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Vyplatenie ročnej odmeny neovplyvní nárok na materské. Do SP odvediete poistné na úrazové poistenie. Upozorňujem, že z príjmu, ktorý dosahuje na základe dohody o pracovnej činnosti do SP odvádzate iba poistné na úrazové poistenie za obdobie, počas ktorého poberá materské (materské sa viaže na r.č.).
    Naposledy upravil Pepa : 01.01.21 at 16:06
    JAJA11 Ďakujem. Výkaz do poisťovne sa vyplní len tak, že uvediem vymeriavací základ na úrazové poistenie a kalendárne dni budú nulové. Volala som do poisťovne ohľadom toho, aby jej nestopli materskú a pani v sociálnej poisťovni mi povedala, že oni to nesledujú, či jej boli vyplatené peniaze a odporučila ma na register, aby som si tam zistila, ako má byť správne vyplnený výkaz. Dnes je však problém dovolať sa do poisťovne, tak dúfam, že sa môžem spoľahnúť na program a bude to v poriadku.
    Pepa Správne, počet dní bude nula.

    Materská dovolenka a ročná odmena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.