Zavrieť

Porady

Dátum na potvrdení o zaplatení DZP zo záv. činnosti

Ahojte,
môžte mi prosím v tomto poradiť?
Pri vystavovaní potvrdenia o zaplatení dane z príjmu zo závislej činnosti pre zamestnanca, ktorý chce darovať 2% dane, avšak mu zároveň vyšiel nedoplatok 0,09€, ktorý bol zrazený vo výplate za marec (vyplatené v apríli), aký dátum mám prosím uviesť do riadku č. 26?
Ako píšem, zrazené bolo vo výplate za marec, čiže dátum zúčtovania je 31.03., avšak dátum "vyplatenia" je až aprílový, t.j. 15.04.
Ďakujem Vám!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eviinka33 je offline (nepripojený) eviinka33

    eviinka33
    V potvrdení o zaplatení dane je zamestnávateľ povinný uviesť dátum skutočného zaplatenia dane vypočítanej v ročnom zúčtovaní – t.j. kedy bol nedoplatok z vykonaného ročného zúčtovania zrazený zamestnávateľom alebo vybratý pri vysporiadaní výsledku ročného zúčtovania. Čiže bez ohľadu na to, kedy zamestnávateľ odvedie do štátneho rozpočtu nedoplatky z vykonaných ročných zúčtovaní, do Potvrdenia o zaplatení dane (pre účel poskytnutia 2%, resp. 3% zo zaplatenej dane) uvedie skutočný dátum zaplatenia nedoplatku zamestnancom/vybratia zamestnávateľom od zamestnanca, napr. jeho zrazením, pri výplate zdaniteľného príjmu.
    janulka5595 Ďakujem, ale nejako tomu stále nerozumiem.

    RZD vykonané napr. 17.3.2021

    Výsledok RZD načítaný do výplaty za marec, zaúčt. výplat 31.3. - výplat.termín 15.4.

    Aký dátum dať na potvrdenie
    Podľa mňa 31.3 ale nie som si istá
    ďakujem

    Dátum na potvrdení o zaplatení DZP zo záv. činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.