Zavrieť

Porady

Daň z MV za rok 2020, rozdiel vo výpočte na Fin.správe a u mňa, prečo?

Prosím, potrebujem radu o dani z MV za rok 2020 Na finančnej správe mi ráta inú daň ako rátam ja ručne a aj online kalkulačka https://www.ako-uctovat.sk/kalkulacka-cestnej-d... Auto - dátum prvej evidencie 8.10.2014, kategoria M1 Zdvih.obj.valcov 1560, daňovník podľa A. Ja rátam 120,25 € a na financnej správe 120,23. Neviem podla akeho zaokruhlovania to oni maju nastavene, a ci mám dat to ich alebo moj vypocet. Nechcem aby mi potom prisiel list z DU ze mam 0,02 € nedoplatok. Ale ani preplatok. Potrebujem to presne nech uctovnicka nefrfle.
Naposledy upravil gilmorka : 04.01.21 at 07:11
01.JPG  
02.JPG  
Snímka.JPG  
1/1
8 komentárov     zbaliť
ivka70 mas preklep v texte - rozdiel az 5 eur ....
gilmorka dakujem, opravila som
Miriam05 Prosim a kde je uz aktualozovane tlacivo na r 2020? Ja neviem ci som blba, ale vidim na FS len stare. Dakujem
kn-alka na rok 2020 sú ešte staré tlačivá, nové sú od roku 2021
na fin.správe si klikni na tlačivá, ale nie elektronické, len vzory tlačív, tam uvidíš, že staré je ešte na rok 2020, nové od roku 2021
Miriam05 A teda za r 2020 treba podat uz na novom tlacive, ved platia uplne ine sadzby..ci?
Miriam05 Dakujem., ale automatizovany formular este nie je vsak? Ja na ten cakam,.lebo mam 500 vozidiel..ratam v exceli, ale je to katastrofa
kn-alka Miriam - nevieš čítať? STARÉ tlačivo je na rok 2020.... na fin.správe tam máš jasne uvedené... za zdaňovacie obdobie 2015 až 2020 .... podávaš predsa za 2020
Miriam05 Citat viem...ale...kde napr uvediete upravu sadzbg dane o 30 al 40%? Toto predsa plati uz aj pre rok 2020...bola som na skoleni..a sama skolitelka vravela, ze za 2020 sa podava na novom..samozrejme, kopec firiem podava aj pocas roka..preto tam je aj stare tlacivo...ale tie firmy co podali maju moznost podat dodatocne...kvoli vyhodnejsim sadzbam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. rátaš s novými sadzbami? - v tvojom prípade sa sadzba nemenila
    2. máš nové tlačivo na daň z MV? - opravujem, nové tlačivá sú na rok 2021, na rok 2020 sa tlačivo nemenilo
    3. treba sa riadiť finančnou správou
    Naposledy upravil kn-alka : 04.01.21 at 06:57
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gilmorka Ďakujem za reakciu.
    Nerátam s novými sadzbami, u tohoto osobného auta sa nič nemenilo. Dala som foto, ako to ráta.

    Budem sa teda riadiť finančnou správou.
    Len by ma veľmi zaujímalo, kde sa rozchádzame vo výpočte, pretože aj keď nechám kopec desatiných miest, aj keď nie,nikdy mi nevyjdu take desatiny ako im. A na tej online kalkulačne rátajú rovnako, ako ja.
    kn-alka prečo sa spoliehaš na rôzne online kalkulačky? záväzná je finančná správa
    gilmorka práveže sa nespolieham na online kalkulačky, to bolo len pre kontrolu môjho výpočtu. Ja si to praveze vzdy prerátam rucne,nech si cibrím mozog. Máme 20 aut, vsetky mi sedia s mojim vypoctom, len toto jedno nie. Tak ma to zaujima, ze preco.

    Ale budem sa riadit tou financou spravou, ked to dam podla nich, snad mi ziadny papier s nedoplatkom neposlu,
    Dakujem
    kn-alka tie 2 centy sú rozdiel v zaokrúhľovaní, jedno je matematicky, druhé nadol - na fin.správe v DP sa píše, že sa zaokrúhľuje NADOL
    gilmorka dakujem
      zbaliť
    Dav 05.01.21 06:33 odstránil(a) z Porady

    Daň z MV za rok 2020, rozdiel vo výpočte na Fin.správe a u mňa, prečo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.