Zavrieť

Porady

Nakup tovaru od sukromnej osoby Secondhand

Ahojte, mama ma maly obchod s pracovnými odevmi a chcela by predavat aj oblečenie a detské veci (kocariky, hojdacky) z druhej ruky - nakupila by od súkromných osôb, ako postupovat, aby bolo vsetko o.k. Staci jej zmluva o kupe daného tovaru s danym clovekom? A na co si dat pozor - pri pripadnych kontrolach. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Podľa mňa normálne vypracovať kúpno-predajnú zmluvu, kde presne rozpíšete, o aký tovar sa jedná. A na čo si dávať pozor? Aby sedela skladová evidencia tovaru. Aby sa nepredávalo "na čierno".
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michaela329 Ďakujem, to by si ina nedovolila, stary poctivec ???? Takze zmluva staci, to som rada.
    mondes Treba si dať pozor na limit platby v hot. do 5 000 eur. Alebo je najlepšie platba na účet.
    michaela329 Toto naozaj nehrozi pri tomto type tovaru, ale dakujem za odpovede a prajem pekny vecer
      zbaliť

    Nakup tovaru od sukromnej osoby Secondhand

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.