Zavrieť

Porady

SZČO celý rok alebo len časť roka?

Dobrý deň,
ak som v čase od 1.1.2019 do 10.1.2019 bola TPP a od 11.1.2019 doteraz SZČO - berie sa to že podnikám len časť roka alebo celý rok 2019?
Ďakujem za odpoveď.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Na aký účel?
Mária22schl Žiadosť o príspevok - Prvá pomoc PLUS

Potrebujem preukázať pokles tržieb buď spôsobom 2. alebo 3.

2. Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 s tržnou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019
3. Porovnáva sa tržba za február 2020 s tržnou za aktuálny mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť len časť roka 2019
veronikasad Mesiac na mesiac je pre firmu nevýhodné?
Mária22schl V decembri 2019 nebola vystavená žiadna faktúra
veronikasad Nesleduju sa vystavené fa, ale uhrady+ekasa
Mária22schl Jedná sa o SZČO, ktorej poklesli tržby najmenej o 20%
Mária22schl Porovnáva sa tržba za vykozovaný mesiac s tržbou za rovnaký mesiac predchádzajúceho roka - 12/2020 a 12/2019
Pokiaľ bola tržba 12/2019 0€ a tiež aj 12/2020 tak pokles tržieb je 0%
Preto by som potrebovala vedieť, či mám použiť spôsob 2 alebo 3
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nie, neberie sa to ako celý rok nie je to od 01.01., ale od 11.01. - 10dní chýba
    Mária22schl Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    samozrejme, keď nemáš celý rok - tak berieš "časť roka "
    k tomu príspevku - môžeš využiť aj body 3 a 4 k výpočtu poklesu tržby - ani tie ti nevyhovujú?
    https://www.pomahameludom.sk/#klesli_trzby
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pri 3-ke nemá žiadny pokles, nula za 12/19, aj 12/20. Nepise preco nemala tržby v roku 2019 ...
    Katy a R podľa linku, čo som priložila (aj podľa číslovania vo výkaze) ty píšeš o jednotke - to nechce ona. dvojku nemôže, tak jej ostáva 3 a 4 - aspoň si myslím- či? ( spôsob výpočtu môže meniť - okrem tej dvojky v jej prípade). sa rozhodla pre trojku.
    Mária22schl Ďakujem za pomoc.
    Použijem teda spôsob 3:
    Porovnáva sa tržba za február 2020 s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť len časť roka 2019 alebo len časť roka 2020, najneskôr k 1. 2. 2020.

    1. Spôsob použiť nemôžem, nakoľko za 12/19 aj 12/20 je tržba 0€, pokles tržieb by bol 0%.
    2. Spôsob použiť nemôžem, nakoľko som nebola SZČO celý rok 2019 (chýba 11 dní)
    veronikasad Nenapísala si preco v decembri nemáš tržbu. Ak je to povahou tvojej práce(v decembri nebudes pracovat ani v dalsich rokoch), nezda sa mi celkom seriózne menit sposob výpočtu poklesu tržieb a žiadať o dotáciu
      zbaliť

    SZČO celý rok alebo len časť roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.