Zavrieť

Porady

Mozem zrusit dodavatela elektriny ?

Zdedila som nehnutelnost a problem spociva v tom ze povodny majitel ma uzavretu zmluvu s dvomi dodavatelmi el.energie aj ZSE aj Slovak Energia.Samozrejme ze ja to ako novy majitel nechcem platit dva krat tak sa chcem spytat ci musim platit sucasne obom ak to boli podpisane zmluvy s viazanostou alebo teda smrtou automaticky danej osoby zmluva zanika a ja sa mozem rozhodnut sama a nebudu ma obe spolocnosti do nicoho tlacit.prosim poradte dakujem
buchač Úmrtím zmluvy zvyčajne zanikajú...
ALE je potrebné dať výpoveď...v týchto prípadoch sa jedná o mesačnú výpovednú lehotu.
Ale najlepšie je ísť k budúcemu dodávateľovi energie...ten už bude vedieť, čo s tým.

P.S.:
Tipnem si ? Viazanosť je u Slovak odrby ?
sloniatko chcem si ponechat len jedneho dodavatela lebo seky chodia aj zo slovak energy aj zse..dotycna zomrela este v uguste zdedila som v septembri ale nejak sa pozabudlo na tieto veci tak neviem co z toho bude
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pozri stránky dodávateľov - majú tam priložené potrebné formuláre. V každom prípade musíš na seba napísať. Takže ukončiť tie zmluvy bude treba .
    ja som to urobila z domu, mailom som poslala formulár ukončenie (možno aj prílohu UL - to už tam budeš mať uvedené) a zmena - na nového odbrateľa. Zmluvu mi už poslali poštou na podpis. (vrátila som podpísanú). Ale mala som len jedného odberateľa.
    Ty si najskôr skontrolij, že čo to vlastne máš ("divnô" ) a aké šeky ti chodia - možno jeden plyn a druhý elektrika - ???

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Opýtaj sa priamo dodávateľa, ktorého si chceš nechať. Sú v tom experti.
    Mne stačilo podpísať sa im a oni zmenu vybavili u toho pôvodného.
    Naposledy upravil Mária27 : 06.01.21 at 12:04
    sloniatko ano budem tam volat kedze ale nemam skusenosti nechcela som byt zaskocena ich otazkami
    buchač Nenenene...nevolať !
    Ísť osobne a dať lajstro rovno na stôl....samozrejme proti podpisu na kópiu.
    ---------------------
    Aj ja som sa čudoval nad dvoma dodávateľmi, ale ak sú dve pripojenia, tak niet o čom.
    ALE jednoznačne dať pod jedného...

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Preco mate pocit, ze su tam dvaja dodavatelia el. energie? Su tam teda aj dve odberne miesta a dva elektromere?
    sloniatko veru to som este nezistovala len seky chodia z oboch spolocnosti
    sloniatko tak nechapem preco snad tam nebudu dva elektromery ved to nedava logiku..dakujem za upozornenie
    misoft Síce znie to nelogicky, ale! SE sú nie celkom kóšer spoločnosť. Je možné, že niekedy v minulosti u zosnulej (ešte keď žila) sa zastavil agent s "teplou vodou" od SE a bla-bla-bla-bla - ona podpísala. Ale SE si začali účtovať, ale neodhlásili od pôvodného distributora. A tak účtovali si obaja - z toho jeden podvodne.
    Bude musieť presne zistiť - na faktúrach sú uvedené predsa čísla odberného miesta a aj číslo meradla. Pokiaľ čísla meradla sú rovnaké, tak ten "neskorší" si podvodne bral prachy. A pokiaľ by to bola veľká suma - už je to na TO.
    sloniatko plyn tam nie je..

    Mozem zrusit dodavatela elektriny ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.