Zavrieť

Porady

Neaktívna pracovná pohotovosť doma

Zamestnanec má nariadenú pracovnú pohotovosť - neaktívnu (doma na telefone), zahŕňa sa tento čas do času pracovnej pohotovosti (100 hod)? Koľko hodín môže takéhoto času mať? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nariadenej pohotovosti môže mať 100 hod ročne, dohodnutej bez obmedzenia.
    Nelly2003 Dobrý deň, ospravedlňujem sa ak to píšem do nesprávnej kategórie. Ide o takúto podotázku. Zamestnávateľ (štátna správa, zamestnanec na služobnú zmluvu) vykonáva pohotovosť systémom : 7.45-15.45 bežný pracovný čas na pracovisku
    15.45 - 7.45 pohotovosť (neaktívna, v čase zásahu aktívna) z domu na telefón
    - toto všetko sedem po sebe idúcich dní v týždni (pondelok až nedeľa)

    Je toto v poriadku? najmä z hľadiska mať odpočinok. Môže to zamestnanec odmietnuť?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Toto nie je odpoved na zadanu otazku.
    misoft Ivka - pokiaľ by sa čítal celý § - sú tam všetky odpovede.
    A) prac. pohotovosť MIMO pracovisko - ods.4 (to som uviedol a asi zle pochopil - doma sedí do pohotovosti sa to započítava, ale nie do pracovného času.
    B) dĺžka je v ods. 7
    C) odmena je v ods. 5.
    Takže? Je to relevantné, alebo sú to odo mňa len kecy?
    Citoval som ZP! Z neho som vychádzal - nevymyslel som si to!
    Odpoveď som opravil.
    ivka70 Misoft, zadavatelka sa pytala, ci sa hodiny neaktivnej pohotovosti zapocitavaju do max. poctu hodin pohotovosti, ktore ZP povoluje.
    Ty si jej odpovedal, ze sa nezapocitavaju do pracovneho casu. Tuto odpoved naozaj nepotrebovala.
    misoft Ivka - pozri sa na príspevok - prvý odkaz na zákonník....
    "Pracovnú pohotovosť môže zamestnávateľ nariadiť najviac v rozsahu osem hodín v týždni a najviac v rozsahu 100 hodín v kalendárnom roku. Nad tento rozsah je pracovná pohotovosť prípustná len po dohode so zamestnancom." .... ten to nerozlišuje, či aktívna, alebo neaktívna.
    A za ďalšie:
    "Čas, počas ktorého sa zamestnanec zdržiava na DOHODNUTOM MIESTE mimo pracoviska a je pripravený na výkon práce, ale prácu nevykonáva, je neaktívna časť pracovnej pohotovosti, ktorá sa nezapočítava do pracovného času." - t.z. doma, v krčme, v posteli, na Mesiaci, ale NIE v PRÁCI!
    ivka70 naozaj netreba vypisovat, ja viem citat ZP
    ale ty si zjavne nedokazes priznat, ze odpovedas od veci ...
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, zapocitava sa do casu pracovnej pohotovosti a moze byt max. 100 hodin v kalendarnom roku.

    Neaktívna pracovná pohotovosť doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.