Zavrieť

Porady

vystavené fa cez eshop na výrobky+ sps kuriér

Poprosím o poradenie. Konateľka cez eshop predáva svoje vyrobené potraviny. K cene za ks má na koci fa SPS kuriér. Faktúru účtujem na účte 311/ 601,343.
SPS kuirér v čiastke 2.75 mám účtovať tiež na to istom účte resp. na účte 648?

Predáva aj kuchárske knižky ktoré mala v minulosti vydané v inej firme a predáva ich v tejto svojej novej firme. Nikde na sklade neboli iba sa objavil predaj vo faktúrach. Ako mám postupovať v účtovaní?

Ďakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Prepravné sa účtuje rovnako ako to, čo sa prepravuje.

    Knižky dať na sklad s nulovou obstarávacou cenou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem, teda dať celú fa za výrobky aj s prepravou na účet 601?
    Knižky sa mi nedajú dať s nulovou hodnotou, musí tam byť aspoň 0,01. Inak sa mi nevytvorí doklad. Aj tak sa mi nebude rovnať predaj knižiek s obstaraním? Dať knižky ako predaj tovaru? Sú to jej vlastné recepty, ktoré si dala vydať aj s fotkami .
    Ďakujem veľmi pekne.
    Onko Áno, výrobky s prepravou sa účtujú na 601.

    Knižky budú tovar, keďže ich vyrobila iná firma. Pointa je v tom, že pri ich predaji nebude žiadny daňový náklad, keďže nemáte žiadne doklady o ich kúpe. Nejako sa treba prispôsobiť svojmu softvéru. V Pohode by mi šlo ich prijať na sklad za 0 €, alebo sklad úplne obísť a vystaviť faktúru pri predaji bez väzby na sklad, aj keď budem účtovať ako tovar. Ak tam nejakú obstarávaciu cenu musíte mať, tak to musí ísť do nedaňových nákladov.
    maped Ďakujem veľmi pekne.
    maped Poprosím p. Onko, ešte som rozmýšľala, či by sa tie knižky nedali zaúčtovať na účet 648, keďže nie je k tomu žiaden doklad-nie sú k tomu žiadne náklady. Predalo sa asi 4 ks za 9,80/ks.Sú to recepty ktoré napísala pani ešte v r.2012, zaoberá sa gastronómiou.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    odpovede ku kniham si pytaj od konatelky akym sposobom ich sro ziskala ... potom ich naskladni a mozes predavat

    odpovedi k postovnemu ci nakladom na dorucenie je tu dost, staci vyhladavat

    vystavené fa cez eshop na výrobky+ sps kuriér

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.